Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ‘11 ilçeye 11 okul’ projesi kapsamında Saray İlçesi’ne yapılacak olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine, Saray Kaymakamı Alp Arslan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ile çok sayıda davetli katıldı.

EĞİTİME VERDİĞİMİZ ÖNEMİ GÖSTERDİK

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediyesi, eğitime verdiği önemi bu proje ile bir daha göstermiş oldu. Belediyemiz kurulur kurulmaz, 11 ilçeye 11 okul projesi adı altında bir proje başlattı. Milli eğitimle bir protokol yapıldı ve protokol kapsamında bu süreç devam ediyor. Bugün 11 ilçeye 11 okul projesinin önemli bir ayağındayız. Son okulumuzun temelini atıyoruz. Yarın da Şarköy’de Atatürk İlkokulu’nu Milli eğitime teslim ederek 8’inci okulumuzu da teslim etmiş olacağız” dedi.

002Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “8’ini teslim etmiş olduğumuz, 11 ilçeye 11 okul projemizin son ayağını da bugün tamamlamış oluyoruz. Tekirdağ, özellikle göç almada Türkiye’de 1’inci olmanın verdiği ciddi sorunlarla beraber, sürekli büyüyen bir şehir. Geçen sene 28 bin 500 civarında göç aldık. Bu göçlerin ağırlıklı yerleşim yerleri de belli. Ama bu gelen göçlerin hepsi, yeni doğanlarla beraber sosyal hizmetler, eğitim hizmetleri, emniyet hizmetleri, sağlık hizmetleri hepsi yerel yönetimlerin çok büyük görevleri arasında bulunduğu için bize de büyük sorumluluklar getiriyor. Özellikle Tekirdağ’ın bu büyük nüfus artışından dolayı her yıl 5 bin derslikli okullara ihtiyacı oluyor. Bu da yapılan okulların ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor. Ama çok güzel bir şey de var. Vatandaşlarımız artık eğitime gönüllü ve hükümetimizin de yatırımları ile gerçekten bu sorunları kısa zaman içerisinde çözeceğimizi düşünüyorum. Saray’da yapacağımız bu okulumuz, en son attığımız temel ama en yüksek bedelli, 40 dersliğiyle en kapsamlı okul olacak. Bu okulumuzun ismi Atatürk olacak. Biz okullarımızın ismini genelde Atatürk, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü koyduk. Ben, bu okulun Saraylılara, çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  Zeytinburnu Belediyesi Yetenek Avında

Açılış konuşmalarının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli, coşkulu bir şekilde, dualar eşliğinde atıldı. Başkan Albayrak, temel atma töreninin ardından okul inşaatında çalışacak işçilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Facebook Yorumları