Ana SayfaGündemTUM, Çocuk Haklı Projesi ile farkındalık yaratıyor

TUM, Çocuk Haklı Projesi ile farkındalık yaratıyor

Dünyada tek çatı altında yer alan en büyük yiyecek ve içecek alanına sahip olan İGA İstanbul Havalimanı’nda, 90’dan fazla işletme ile yolculara uçuş öncesi ve sonrası yeme & içme hizmeti sunan TUM, Çocuk hakları konusunda farkındalık arttırmak üzere yenilikçi bir proje olan Çocuk Haklı’ya imza atıyor.

İGA İstanbul Havalimanı’nda yeme & içme hizmeti sunan TUM, çocuk hakları konusunda farkındalık arttırmak amacıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. TUM, hayata geçirdiği proje kapsamında, ‘Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı’ konseptini sahiplenen İGA İstanbul Havalimanı’nda, çocuk haklarını anlatan el kartları ile çocuklara ev sahipliği yapıyor. ‘Çocuğum Haklıyım’, çocuklara haklarını öğretmek amacıyla kurulan, bu konuya dikkat çekmek için Tanım Kavram Eşleştirme Oyunu ile çocuklara hak temelli düşünceyi oyunla eğlenerek öğretmeyi amaçlıyor. TUM, bu projeye, çocukların haklarını oynayarak öğrenebilecekleri kart oyunları ve park oyuncakları tasarlayıp üreten Çocuğum Haklıyım! sosyal girişimi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlıyor.

Çocuk Haklı projesinin etkinlikleri kapsamında TUM, Fatih Belediyesi işbirliği ile 20 çocuğu İGA İstanbul Havalimanı’nda misafir ederken, terminal içinde kurulan özel etkinlik alanında, çocuk hakları odağında öğretici oyunlar oynayan çocuklar, kendi yaratıcılıklarını kullanarak çocuk hakkı temalı tuval üzeri resim çalışmasına imza attı. Etkinlik sonunda ise ‘Çocuk Haklı’ Projesi kapsamında çocukların kendi elleri ile yaptıkları eser İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Sayın Mehmet İlker Haktankaçmaz’a takdim edildi.

TUM Genel Müdürü Hüseyin Dönmez projeyle ilgili olarak şöyle konuştu: “TUM olarak, İGA İstanbul Havalimanı’nda çocuklar için bir farkındalık projesi gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Bugünün çocukları yarın bizim geleceğimiz olacak, onları önemsemek, seslerine kulak vermek, haklarını korumak hepimizin görevi. Her bireyin 18 yaşına kadar çocuk olduğunu ve haklarının olduğunu unutmamalıyız. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. TUM bünyesinde yer alan işletmelerimiz ile tüm misafirlerimize, özellikle de çocuklara en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” 

Çocuğum Haklıyım! Sosyal girişimi:

Çocuğum Haklıyım!, Türkiye’nin ve tüm Birleşmiş Milletler üye devletlerinin imzaladığı Çocuk Hakları Sözleşmesinde yer alan hakların, çocuklara öğretilmesi ve çocukların gündelik hayatlarına “hak temelli düşünce” biçiminin yerleştirilmesi için oyuncaklar ve oyunlar tasarlayan ve üreten bir sosyal girişimdir.

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla