Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türk Yıldızları Akrotim Ekibi’ni Mersin’de ağırlayarak Mersinliler’e unutulmaz bir bayram coşkusu yaşattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği etkinliklerle Mersinliler’e 23 Nisan coşkusunu yaşatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocuk bayramını “Türk Yıldızları Mersin Gösterisi” ile taçlandırdı. Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe yaklaşık 500 bin Mersinli akın etti. Adnan Menderes Bulvarı’ndaki sahil şeridinin her noktasında Türk Yıldızları’nı izleyen Mersinliler, alkışları ve ıslıkları ile Akrotim Ekibi’nin nefes kesen gösterisini izledi.

Meydanı hınca hınç dolduran Mersinliler, heyecanla gökyüzünü izleyerek Türk Yıldızları’nı bekledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da alanda hazır bulunarak Mersinliler’in bu heyecanına ortak oldu.

“Bugün çok mutluyuz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bugün gerçekten çok mutluyuz. Milletin kendi kendini idare etmesi anlamına gelen bayramı kutluyoruz. Mersin bu konuda çok şanslı. Bir haftadır ‘Tour Of Mersin’ ile Mersin’i şenlendirdik. Çocuk festivalimiz başladı ve coşku içerisinde kutladık. Bugün de hep birlikte gönüllerimizi birleştirerek yine aynı coşku ve huzurla bayramımızı kutluyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız ülkemizin geleceği. Onun için de bu bayramı aziz Atatürk çocuklarımıza armağan etti. Çocuklar bu ülkenin olmazsa olmazları. Milli ve manevi değerlerle büyüdükleri takdirde bu ülkenin geleceği güven içerisinde olacaktır” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kaya'dan Çorum Belediye Başkanının istifasına ilişkin açıklama