Ana SayfaGündemTürkiye'nin Renkleri, 7 bölgeden farklı insan hikayelerini buluşturdu

Türkiye’nin Renkleri, 7 bölgeden farklı insan hikayelerini buluşturdu

Türkiye’nin 7 bölgesinden çekilen fotoğraflardan oluşan “Türkiye’nin Renkleri İstanbul’un Kimlikleri” fotoğraf sergisi, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde açıldı. 8 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek sergi, İstanbul’da doğup büyümüş gençlerin memleketlerine giderek çektiği fotoğraflardan oluşuyor.

Türkiye’nin Renkleri İstanbul’un Kimlikleri Projesi, 2 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hayata geçirildi. İstanbul’da doğup büyüyerek İstanbulluluk kimliği ile yetişmiş, ancak memleketlerini hiç görmemiş gençlerin öz kültürleri ile tanışmaları amacıyla başlayan projeye 70 genç katıldı. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe desteği ilan projede her bölge için iki gönüllü yer aldı.

1577948489 t rkiyenin renkleri 1

Türkiye’nin Renkleri yaşam tarzlarını yansıttı

İstanbul’da fotoğrafçılık eğitimi ile başlayan ve Türkiye’nin tamamını kapsayan proje ile katılımcı kendi memleketinin bulunduğu bölgeye seyahat etti. Katılımcılar gezileri sırasında farklı insan hikayelerini, kadim medeniyetlerin, kültürlerin, tarihi ve doğal değerlerin, şehir halkının geçim ve yaşam tarzının yansımalarını fotoğrafladı.

1577948489 t rkiyenin renkleri 4

70 farklı bakış açısıyla 140 fotoğraf

Saha çalışmalarının tamamlanması ile birlikte çekilen fotoğrafların sergilenmesi aşamasına geçildi. İlk kez 22 Aralıkta İstanbul Kongre Merkezi’nde sergilenen ve yoğun ilgi gören “Türkiye’nin Renkleri İstanbul’un Kimlikleri Fotoğraf Sergisi”, 8 Ocak 2020 tarihine kadar İBB Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde İstanbulluların beğenisine sunuluyor. Dünü ve bugünü buluşturan, 7 bölgeden 70 farklı bakış açısıyla çekilen ve Türkiye’nin renklerinden izler taşıyan 140 fotoğraftan oluşuyor. Sergi, 10:00 ve 19:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler