İçişleri Bakanlığı, Ceyhan, Sarıoğlan ve Ayaş ilçe belediye başkanları, haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı, Adana’nın Ceyhan İlçesi Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesi Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ve Ankara’nın Ayaş İlçesi Belediye Başkanı Bülent Taşan’ı haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırıldı. Üç belediye başkanının, “görülen lüzum üzerine” açığa alındığı belirtildi.

2’si ihraç edilmişti

Ayaş Belediye Başkanı Taşan ve Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk geçtiğimiz yıl AK Parti’den ihraç edilmişti. Belediye Başkanı Yıldız ise AK Parti’den istifa etmişti.

5 milyon TL zarar

Taşan, geçtiğimiz sene ‘AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunduğu’ gerekçesiyle ihraç edilmişti. Taşan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tarafından iki ayrı soruşturma başlatılmıştı. İlk soruşturmada Taşan’ın “doğrudan temin ihalesi” adı altında düzenlediği ihaleler karşılığında mal alımı yapmadan yandaş şirketlere yüklü ödemeler yaptığı, her şeyin kağıt üzerinde kaldığı bu yöntemle belediyeyi 5 milyon lira zarara soktuğu öne sürülmüştü.

FETÖ bağlantısı ihraç ettirdi

Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk ise, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yapılanması bağlantısı olduğu gerekçesiyle ihraç edilmişti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ'NE SORUŞTURMA!