Ana SayfaFuarÜlkenin Dört Bir Yanından Çiftçiler Karacabey’de Buluşacak

Ülkenin Dört Bir Yanından Çiftçiler Karacabey’de Buluşacak

Ülkenin dört bir yanından çiftçiler Karacabey’de buluşacak. Karacabey’in en önemli fuarlarından biri olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açıyor…

Tarımsal üretimde Türkiye’nin önde gelen bölgelerinden biri olan Karacabey, ilçede geleneksel hale geldi. Bu yıl 9.su düzenlenecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından çiftçileri ve üreticileri ağırlayacak. Sahip olduğu coğrafi avantajlarının yanı sıra verimli ve bereketli topraklara sahip.Türkiye’de üretimin merkezlerinden biri olan Karacabey, 9. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı için hazır…

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan Karacabey, 12-15 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. 9. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, Türkiye’nin dört bir yanından pek çok çiftçiyi ve üreticiyi ilçede ağırlayacak.Karacabey Ömer Matlı Kapalı Pazar Yerinde, 12 bin metrekare kapalı alanda kuruldu. Bölgenin en çok rağbet gören tarım fuarı olan organizasyonda, sektördeki son teknoloji makine ve ekipmanlar sergilenecek. Karacabey Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan fuarın resmi açılışı; Bursa sanayisi ve ekonomisine yön veren kurum ve kuruluşların katılımıyla, 12 Mart Perşembe saat 14.00’te yapılacak.

İleti Gezinmesiİleti: 42 / 377 Önceki Sonrakichange-formatchange-format Konu:9. Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı başlıyor!
İleti Gezinmesiİleti: 42 / 377 Önceki Sonrakichange-formatchange-format
Konu:9. Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı başlıyor!

Bölgenin en çok rağbet gören fuarı

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında yaygın tarımsal faaliyetlere ev sahipliği yapan Karacabey’de, fuar süresince 70 firmanın temsil ettiği 250’nin üzerinde marka, 1.000’in üzerinde farklı ürünü ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Fuarın hem sektöre hem de bölge ekonomisine önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Özkan’dan ‘tarım kenti’ vurgusu

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın, çiftçilerin merakla beklediği bir fuar olduğunu belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’deki tarımsal faaliyetleri daha da iyileştirmek adına yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı. 3T vizyonunun önemli bir parçası olan tarım konusunda önemli adımlar attıklarına değinen Özkan, kent ekonomisinin temel unsurlarından biri olan tarıma dayalı sanayinin, ilçede gelişmeye devam ettiğine vurgu yaptı. Özkan, 9.su gerçekleşecek olan fuarın ilçeye yakışır, bölge üreticilerine katkısı olacak bir fuar olmasını dilerken, herkes için bol kazançlı ve hayırlı bir fuar olmasını temenni etti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler