Ana SayfaGündemUmut Kervanı, umut dağıtmaya devam ediyor

Umut Kervanı, umut dağıtmaya devam ediyor

20.04.2022 – ADIYAMAN – HİBYA -Umut Kervanı, ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam etti. Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yaptığı hayır hizmetleri ile zengin ve fakir arasında köprü olan Umut Kervanı, ramazan ayında da ihtiyaç sahipleri unutmadı.

Yardım çalışmaları kapsamında, Umut Kervanı gönüllüleri tarafından daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda yardımında bulunuldu. Amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelerin mağduriyetini gidermek olduğunu belirten Umut Kervanı Kahta Temsilcisi Mehmet Sivil, kendilerine ulaşılması için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Hayırsever ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi kurmaya devam edeceklerini belirten Sivil,” “Bizler İslam’ın kardeşlik esaslarını ve insanlığa bakış açısını toplumun her katmanına yaymak ve bu bağlamda ihtiyaç sahibi her insanın elinden tutmak istiyoruz. “ dedi.

Kahta Umut Kervanı Vakfı olarak her ay düzenli olarak yardım ettikleri aileler olduğu gibi dönemsel yardım yaptıkları ailelerin de olduğunu belirten Mehmet Sivil, ”İlçemizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi 600 ile var. Bunların içerisinde 25 yetim ailesi bulunuyor. Yetimlerimiz konusunda çalışmalarımızı ilçemizde faaliyet yürüten Yetimler Vakfı ile koordineli olarak yürütüyoruz. Tabi Vakıf olarak yardımlar noktasında bu 600 sayının tamamına ulaşamıyoruz. Ancak 300’üne ulaşabiliyoruz. 600 aileyi 1-2-3 şeklinde kategorilendirdik. Bizim yardımda bulunduklarımız 1.derece ihtiyaç sahibi insanlarımızdır. Bu ramazanda hayırseverlerimizin verdiği 1000 TL’lik nakdi, gıda ve et yardımlarını ihtiyaç sahiplerimize ulaştırıyoruz. Yardımlarımız devam etmekte. İhtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyenler bizlere ulaşabilirler ” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla