İlk ders Başkan Çakın'dan
İlk ders Başkan Çakın'dan

Üniversite Öğrencileri İlk Dersi Başkan Çakın’dan aldı.  Özel protokol kapsamında üniversite öğrencileri Başkan Çakın’dan ilk dersini aldı. Belediye ve Üniversiteyi eğitim çatısı altında birleşilen projede; Uşak Üniversitesi öğrencileri;  yerel yönetimleri doğrudan yerinde görme fırsatı buldu.

Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi arasında 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminin başında imzalandı.  Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü öğrencilerini kapsamakta. Protokol kapsamında öğrenciler ilk eğitimlerini aldı. Belediye Meclisi’nin toplantısına katılan yaklaşık 100 öğrenci meclisteki işleyişi inceledi.

İlk ders Başkan Çakın'dan
İlk ders Başkan Çakın’dan

Bahar döneminin ilk dersini Başkan Çakın’dan alan öğrenciler yerel yönetimlerle ilgili bilgilendirdi.  Belediye faaliyetleri detaylı bir şekilde anlatıldı. Öğrencilerle yakında ilgilenen Başkan Çakın, projelerle ilgili de öğrencilerin talep ve isteklerini dinledi.

Başkan Çakın: “Gerçekleştirilen Protokolden Oldukça Memnunuz”

Öğrencilerden gelen soruları içtenlikle cevaplayan Başkan Çakın: Gelen talepler doğrultusunda atılacak adımların belirlendi. Çalışmaların en yakın zamanda başlayacaktır.” dedi.

Yerel seçimler ve Belediye Meclisi’nin işleyişi hakkında öğrencilere kısa bir ders veren Başkan Çakın:

“Belediyecilik bir yönetim ve organizasyon işidir, yerel yönetimin en temel halkasıdır. Yerel yönetimse bir tecrübe işi olduğu kadar aynı zamanda bilim dalıdır. Eğitimlerde sizlerin de gördüğü üzere yerel yönetimlerle alakalı. Gerek üniversitelerde gerekse özel araştırmalarla belediyeciliğin nasıl olması gerektiği. Ve halka en iyi şekilde nasıl hizmet verilebileceğinin yolları üzerinde çeşitli çalışmalar yapılıyor. Biz de bu anlamda üniversitemizle projeler gerçekleştirmeyi . Üniversitemizin bu konudaki bilgi birikiminden faydalanmayı diliyoruz. Belediyemizin çalışmalarının bu konudaki gelişime katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu protokolü gerçekleştirdiğimiz için biz Uşak Belediyesi olarak çok memnunuz. Bu anlamda siz değerli öğrencilerimizi; kendinizi geliştirmek için harcadığınız emekler nedeniyle tebrik ediyor, protokolde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Danışmanlık Hizmeti Açılıyor

Öğrencilerin kamu hizmetlerinin nasıl işlediğine yönelik bilgi edinmesi amac. Gerçekleştirilen protokol kapsamında belediye personeli Uşak Üniversitesi’nden akademik eğitim ve danışmanlık hizmeti alıyor. Uşak Belediyesi bünyesinde başlatılan uygulamalı . eğitim sayesinde hem yerel yönetimlerde hizmet veren personellerin alanında.. uzmanlaşması hem de yerel yönetimlerin teslim edileceği gençlerin mesleki uygulamalarla bilgi ve tecrübe kazanması sağlanıyor.

İnceleyin:  “Mahallemizde Film Çekiyoruz” projesi 13 Ocak’ta görücüye çıkıyor

 

Facebook Yorumları