Kağıthane Belediyesi’nin her yıl üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine düzenli olarak sağladığı nakdi eğitim yardımı için başvurular başladı.

Kağıthane Belediyesi’nin her yıl üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine düzenli olarak sağladığı eğitim yardımı için başvurular başladı. Öğrencilerin bu maddi yardımdan faydalanabilmeleri için İstanbul dışında 4 yıllık bir fakültede okuyor veya yüksek lisans yapıyor olması gerekiyor. Ayrıca öğrencinin sınıf tekrarı yapmamış olması da bir başka kriter olarak belirlendi. Yurt dışında eğitim gören öğrencileri de kapsayan yardımdan faydalanmak isteyen öğrencilerin anne veya babasından en az birinin de Kağıthane ilçesi sınırları içinde ikamet etmesi isteniyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ” Biz Kağıthane Belediyesi olarak eğitimin ülkemizin gelişimi için en önemli unsurlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden hem gençlerimizin sosyal gelişimi hem de eğitimleri için elimizden gelen her türlü desteği onlara sunuyoruz. Bu yardım da onlardan sadece bir tanesi. Her yıl, yılda bir kereye mahsus olmak üzere üniversitede eğitim gören gençlerimize bu eğitim yardımını yapıyoruz.” dedi.

Üniversite yardımlarına başvurmak isteyen öğrenciler 21 Ekim 2016 tarihine kadar ” http://www.kagithane.istanbul” adresinden gerekli olan belgeleri temin ederek, Kağıthane Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuruda bulunabilecekler. Başvuruları neticesinde uygun görülen öğrencilere ise yardımlar yapılacak.

img_7617

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çocuklar için "Uzman Teyze" eğitimleri başlıyor