photo5834681594256929366

USHAŞ, Ankara ve İstanbul’dan sonra üçüncü bürosunu Kayseri’ye açıyor. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç ile USHAŞ Genel Müdürü Kılıçkaya protokol imzalandı. 

KAYSERİ – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ankara temasları kapsamında Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) ile protokol imzaladı. Başkan Büyükkılıç ile USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Mehmet Ali Yalçınkaya arasında imzalanan protokol, Erkilet Havaalanı’nda USHAŞ’ın bürosunun açılmasını ve Kayseri’de sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışma yapılmasını kapsıyor.

USHAŞ ile turist sayısı ileri bir noktaya taşınacak

Protokol imza töreninde konuşan USHAŞ’ın Genel Müdürü Mehmet Ali Yalçınkaya, Kayseri’yi sağlık turizminde potansiyeli olan bir şehir olarak gördüklerini söyledi. Yapacakları faaliyetlerle Kayseri’ye gelen turist sayısını ileri bir noktaya taşıyacaklarını ifade eden Yalçınkaya, “İmzaladığımız protokol ve Sayın Başkanımızla yaptığımız çalışma sağlık turizmi için önemli bir adım oldu. İnşallah Kayseri ve ülkemiz için hayırlı olur” diye konuştu.

“Sağlık turizminin gelişmesi için önemli bir adım”

Başkan Memduh Büyükkılıç da Kayseri’deki sağlık turizmi potansiyelinin USHAŞ tarafından da takdir edildiğini belirtti. Protokolün sağlık turizminin gelişmesi için önemli bir adım olacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Bir hekim olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık turizminin gelişmesinde tuzu biberi olması lazım diye düşündüm. Bu doğrultuda çalışmaları hızlandırdık ve imza aşamasına geldik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kayseri’de akredite sağlık kuruluşu sayısının artırılması konusunda da destek bekliyoruz. İnşallah bu protokol Kayseri turizminin gelişmesinde önemli bir rol üstlenecek. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

photo5834681594256929368

Facebook Yorumları
İnceleyin:  "Çalışan Ordu'nun Üreten Kadınları"na DOKA desteği