-YILDIRIM BELEDİYESİ, OKULLARDAKİ OYUN VE SPOR ALANLARININ BAKIM, ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. 

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, “HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ SOSYAL VE KÜLTÜREL PROJELER SAYESİNDE ÇOCUKLARIMIZ ARTIK DAHA MUTLU” DEDİ. 

-BAŞKAN EDEBALİ: “ÇOCUKLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN SOSYAL DONATI ALANLARINI GENİŞLETİYORUZ.”

Yıldırım’ın nüfusunun yarısından fazlasını çocuklar ve gençlerin oluşturduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Öncelikli hizmet politikalarımızı yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin ihtiyacına göre belirliyoruz” dedi.

Yıldırım Belediyesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte ilçedeki okulların eksikliklerini tamamlamaya devam ediyor. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, okul bahçelerindeki oyun ve spor alanlarının bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yanı sıra çevre düzenlemelerini de gerçekleştirerek çocukların sağlıklı bir ortamda vakit geçirmelerine imkan tanıyor. Yapılan çalışmaların yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte hız kazandığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim hayatlarını geçirmesi adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Yaz ayları boyunca okullarımızdaki eksiklikleri tamamlamak adına sürdürdüğümüz çalışmalarımızı okulların açılmasıyla birlikte hız verdik. Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda fiziki yetersizliklerin ortadan kaldırılarak eğitim öğretim yılının sorunsuz geçmesi için yoğun bir mesai sarf ediyoruz” diye konuştu.

‘ÇOCUKLARIMIZ ARTIK YARINLARA UMUTLA BAKIYOR’

Yıldırım’ı geleceğe emin adımlarla yürüyen bir şehir yapmak adına her alanda tam donanımlı nesiller yetiştirmek zorunda olduklarını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sürdürülebilir başarılara imza atmak için çocuklarımız ve gençlerimiz öncelikli sorumluluklarımız arasında yer alıyor. 250 bini aşkın genç nüfusumuzun hayata bakış açılarını olumlu yönlendirmek, eğitimin yanında sosyal ve kültürel aktivitelerle sağlanabilir. Buna katkı sağlamak adına okullarda bulunan spor ve oyun alanlarında çalışmalar yaparak yenilemelerin yanında, okul duvarlarını rengarenk boyayarak çocuklarımızın mutlu ve huzurlu vakit geçirebilecekleri alanları oluşturuyoruz” şeklinde konuştu. Çocukların ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla birçok alanda örnek projeler gerçekleştirmeye de devam ettiklerini aktaran Başkan Edebali, “Çocuklarımızın huzurunu ve mutluluğunu ön planda tutarak hayata geçirdiğimiz projeler ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yarınlara umutla bakabilmelerini sağlayacağız” şeklinde görüşlerini ifade etti.

İnceleyin:  Kartal Edebiyat Günleri'nin birincisi düzenlendi

yb-3 

Facebook Yorumları