Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan

Adana’nın Yüreğir Belediyesi, iklim değişikliği ile ilgili önemli bir projeyi hayata geçirdi. Belediye, kurduğu merkezin elektriğini güneşten karşılayacak.

Adana’nın Yüreğir Belediyesi, önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. “Yüreğir İklim Değişikliğine Hazırlanıyor” projesi kapsamında Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi’ne yerleştirilen güneş enerji panellerini inceleyen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, demonstrasyon amacıyla kurulan ünitelerden üretilecek elektrik enerjisiyle merkezin elektrik ihtiyacını karşılanacağını söyledi.

24 ENERJİ PANELİ

Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında geliştirdikleri projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Çelikcan, “AB tarafından finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yönetilen proje çerçevesinde her biri 265 V gücünce 24 adet güneş enerjisi panelini Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne yerleştirdik. Bu sayede merkezin ısınma ve soğutmadan kaynaklı karbondioksit salımı da azalacak” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gemilerin atıkları ekonomiye geri kazandırılıyor