Ankara’nın Keçiören Belediyesi, “100 pil getirene sinema bileti hediye” projesi ile atık pillerin doğaya vereceği zararı önlemeye çalışıyor.

Ankara’nın Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, “sıfır atık” projesini uygulamaya devam ediyor. Belediye, bunun yanı sıra, atık pillerin doğaya vereceği zararın önüne geçilmesi ve çevre farkındalığının artırılması amacıyla tüm Keçiörenlileri kapsayan bir kampanya düzenliyor. “100 pil getirene sinema bileti hediye” kampanyası ile belediye, vatandaşlara sinema bileti veriyor. Kampanya çerçevesinde şu ana kadar 3 bin kilogram atık pil toplandı.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, vatandaşların geri dönüşüme teşvik edilmesi amacıyla bu kampanyayı düzenlediklerini belirtti. Ak, “Atık pillerin doğaya karışması bildiğiniz gibi toprağı zehirliyor. Bu pillerdeki elementler yer altı sularına karışarak da tüm canlıları tehdit ediyor. Bizler bu kampanya ile hem atık pillerin çevreye verdiği zararı hatırlatmak hem de insanımızı geri dönüşüme teşvik etmek istiyoruz. Vatandaşlarımız 100 pili Belediyemizdeki Geri Dönüşüm Danışma Merkezine teslim ettikten sonra sinema biletlerini alıyor. Böylece çevre duyarlılıkları da Belediyemiz tarafından ödüllendirilmiş oluyor” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kızılırmak Deltası'nda ilk somut olmayan kültürel miras çalışması yapıldı