Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, bu sene başkentte su, ekmek ve ulaşıma zam yapılmayacağını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 2018 yılında suya, ulaşıma ve ekmeğe zam olmayacağını ifade eti. derek, “Bu yıl içinde ulaşıma, halk ekmeğine ve suya zam yok. Suya 15 ilçede indirim yaptık. Taşra ilçelerdeki hem ticari yerlere hem konutlara indirim yapıldı. Yeni mahalle olan köylerde suyun fiyatlarını indirdik.” dedi.

YENİ METRO HATTI VE BAĞLANTI MÜJDESİ

Ankara’ya 3-4 yerde daha yeni metro hattı yapmayı planladıklarını anlatan Tuna, “Tramvay da düşünüyoruz. Ankaray’ın yaygınlaştırılması ile ilgili Başbakan’a arz ettim. Bazı yerler söyledim. O da destek için yardımcı olacağını söyledi. Biz çok yere istiyoruz. Şimdilik bu yerlerin isimlerini gizli tutmaya çalışıyoruz” dedi. Metro bağlantıları için de parojeler hazırladıklarını belirten Tuna, “Keçiören’den bağlantı kısa ve hızlı gözüküyor. Bizim de talebimiz Siteler ve Aydınlıkevler’den toplaması yönünde, öyle bir çalışmamız var. İlk etapta havaalanı metrosu Keçiören metrosunun devamından Kuzey Ankara’nın oradan devam etmesi şeklinde projeler yapıldı.” diye konuştu.

Askeri alanlar halka açılıyor

Zırhlı birlikler, Kuvvet Komutanlıkları ve Genelkurmay Başkanlığı’nın Etimesgut’a taşınmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Tuna, “Taşınma işlemi bittikten sonra o binaların müze olarak halka açılması ve Saraçoğlu ile birleştirilerek şehrin merkezinde büyük bir alanın oluşturulması yönünde çalışmalarımız var. Bunlar taşındıktan sonra müze olarak halka ve yayaya açılacak. Mesela Genelkurmay burada Genelkurmay Müzesi açmak isteyebilir.” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Avrupa ile Vize Serbestisi