Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

Adana’da, 2K Fuarcılık tarafından Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir ve Çukurova belediyeleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle “Benim Okulum Eğitim Fuarı” düzenlendi.

Adana’da, 2K Fuarcılık tarafından, Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan, Yüreğir ve Çukurova belediyeleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteğiyle 1’inci “Benim Okulum Eğitim Fuarı” düzenlendi. TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilen fuara, 79 eğitim kurumunun katılımıyla gerçekleştirilen fuara Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana İl Milli Eğitim Müdürvekili Muhammet Kabacık, ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütok ve 2K Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necati Katlav katıldı.

“Hedef: Her sokakta bir anaokulu”

Açılışta konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, eğitimin toplumsal hayatta önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Sözlü, “Belediye olarak hayata geçirdiğimiz projelerle kentte ‘okul öncesi eğitim’ konusunda önemli bir sorumluluk üstlendik. Türkiye’de eğitim alanında yapılan reformları ve reformist hareketleri yakından takip ediyoruz. Erken yaşta eğitim Türkiye için çok önemli bir konu. Bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır” dedi.

Çağdaş toplumlarda eğitimin ırk ve etnik özellikleri gözetmeden her bireye eşit verilmesi gerektiğini kaydeden Sözlü, “Türkiye’de 3-6 yaş grubu çocuklar için okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilmeli. Adana özelinde aşağı Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam’da zorunlu eğitime geçişe kadar olan süreçte çocuklarımızı her açıdan hazır hale getirmeliyiz. Bununla da yetinmeyin, bu çocuklarımızın anne ve babalarına da rehber öğretmenler aracılığı ile ulaşın. Onların toplumsal manada kaynaşmalarını üst seviyeye çıkartmalıyız. Her sokakta bir daireyi bulunduğu bölgedeki okula bağlı bir ana sınıfı haline getirmeliyiz” diye konuştu.

“Geleceğimize sahip çıkıyoruz”

2K Fuarcılık Genel Müdürü Ayça Katlav ise, ‘inovasyon’ kavramına dikkat çekerek, fuarcılık sektörüne “yeni bir yaratıcılık” getirdiklerini söyledi. Katlav, ‘1’inci Benim Okulum Eğitim Fuarı’ ile bugüne kadar alışılagelmiş fuarcılık anlayışına yeni bir bakış açısı kazandırdıklarını belirtti. Katlav; “İşte biz tam da bu noktada Türkiye’nin geleceği ve bu geleceği kurgulama adına eğitimin ne kadar önemli olduğunu bu fuarla birlikte ortaya koymaya çalıştık. Amacımız; eğitim ana temasında sektörün tüm paydaşlarını tek bir çatı altında bir araya getirip, kendilerini tanıtma adına bir fırsat sunmak. Bu fuar organizasyonuyla birlikte Adana’nın köklü eğitim kurumlarına vefa borcumuzu öderken, geleceğe sahip çıkma misyonumuzu da yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir bakıma Eğitim kurumlarımızın gücüne güç katıyoruz” ifadelerinde bulundu.
Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ziyaretçiler fuarda açılan standları gezerek incelemelerde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yenimahalle Eğitim Merkezlerinde erken kayıt dönemi