15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini püskürtmek amacıyla ilk kurşunu sıkan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in anlatıldığı yaklaşık 6 dakika süren “30 Kuş” adlı kısa filmin galası Esenler’de yapılacak.

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini püskürtmek amacıyla ilk kurşunu sıkan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir için “30 Kuş” adlı bir film hazırlandı. Film, ismini şair Dursun Ali Erzincanlı’nın Ömer Halisdemir’in 15 Temmuz gecesi vatanı uğruna bedel ödeyerek yediği 30 kurşuna ithafen yazdığı “30 Kuş” şiirinden aldı. Oyuncu Turgay Atalay‘ın şehit Ömer Halisdemir’i canlandırdığı yaklaşık 6 dakikalık kısa filmin yapımcılığını Nazif Tunç, yönetmenliğini ise Ekrem Aydın üstlendi.

15 Temmuz gecesi darbecilere atılan ilk kurşunun ve vatanı için canını feda eden ilk şehidimiz Ömer Halisdemir’in anlatıldığı “30 Kuş” filminin galası Esenler’de yapılacak. Gecede, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimiyle başlayan süreçte yaşananların özetinin Anadolu Ajansı (AA) tarafından gözler önüne serildiği bir fotoğraf sergisi de ziyaretçilere açılacak.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu‘nun yanı sıra Esenler’deki şehit yakınları ve gaziler ile çok sayıda sanatçının da katılacağı “30 Kuş” filminin galasında kuruluşunuzdan bir arkadaşımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız. İlginizi ümit eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.        30_Kus_Galasi_Banner

Facebook Yorumları
İnceleyin:  DAKA ve belediyeden 'Tarihi Muş Çarşısı' iş birliği