Yakacık, bayrama hazırlanıyor

Vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için titizlikle çalışmalarına devam eden Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda da hazırlıklarını tamamladı.

İlk olarak kurulacak çadırlar için parsel çizimi ve numaralandırma yapan yetkililer, daha sonra çadır kurumu ve çevre düzenlemeleri için çalışmalara devam etti.

7 bin 500 büyükbaş ve 6 bin 300 küçükbaş

Başkent’in en büyük ve en modern kurban satış ve kesim yeri olan ve her kurban bayramında dolup taşan Yakacık’ta, bayramın bayram tadında geçmesi için tüm ayrıntılar düşünüldü.

Bu yıl 7 bin 500 bin büyükbaş, 6 bin 300 küçükbaş hayvanın satışının yapılacağı alanda, su ve elektrik altyapısını da yenileyen ekipler, hem kurban satıcılarına hem de kurban alıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla alanda sokak numaralandırması da yaptı.

Kurbanlıklar 5 dakikada kesilip teslim edilecek

Alanda belediyenin hizmete sunduğu ve 5 dakikada kesim yaparak vatandaşa büyük kolaylık sağlayan otomatik kesimhanelerdeki tüm makinalar da hijyenik ve rahat şartlarda hizmet verebilmek için yerini aldı.

24 saat güvenlik hizmetinin de verileceği alanda, 75 personel görevlendirilirken, alana zabıta noktası, sağlık merkezi, seyyar duş ve tuvaletler de kuruldu.

27 araç ve 150 taşıma sepeti ile vatandaşa taşıma kolaylığı

Aynı zamanda vatandaşların kesilen kurbanlıklarını, alanda bulunan otoparka kolaylıkla götürebilmesi için 27 aracını vatandaşa tahsis edecek olan belediye, ücretsiz olarak çöp poşeti dağıtacak ve 150 taşıma sepetiyle de hizmet verecek.
IMG_9402

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malkoçoğlu'nun Aydos Kalesi ziyarete açılıyor