Bu yıl beşincisi düzenlenen Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi ile kentsel dönüşüm süreci tüm yönleriyle masaya yatırıldı.

İstanbul’da 5. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi yapıldı. Kentsel dönüşüm sürecini daha iyi bir şekilde anlatmak amacıyla düzenlenen kongrede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcileri, kentsel dönüşümü beş ayrı oturumda tüm detaylarıyla ele aldı.

Teşvik ödülleri verildi

Kongrede Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri konuşmacı ve konuk olarak yer aldılar. Kongre kapsamında bu yıl ilk kez ‘Kentsel Dönüşümde Teşvik Ödülleri’ de verildi. Kongre, “Kentsel Strateji Doğrultusunda Akıllı Şehirler ve Binalar” temasıyla gerçekleştirildi. Kongrede, “Sektörel STK’lar Açısından Kentsel Dönüşümün Geleceği”, “Yerel Yönetimler Açısından Kentsel Stratejinin ve Entegrasyonun Kentsel Dönüşüm Süreci İçin Önemi”, “Kentsel Dönüşümün Gayrimenkul Sektörü Açısından Geleceği”, “Kentsel Dönüşüm Sürecinin Bileşenleri ve Yeni Yaklaşımlar”, “Kentsel Dönüşümün Sosyal ve Çevresel Sürdürülebilirlik Boyutu” başlıklarıyla beş ana oturum gerçekleştirildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Adıyaman Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek