Ana SayfaGündem6 milyon tek yürek oldu tüm su faturaları ödendi

6 milyon tek yürek oldu tüm su faturaları ödendi

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın, başlattığı,  ‘6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin’ kampanyası sayesinde su borcu olan vatandaşların tüm faturaları ödendi. Hayırveserler; kampanyalar aracılığıyla binlerce vatandaşa toplamda 28 milyon 399 bin 523 lira lira destek verdi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı, ‘6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin’ kampanyası çığ gibi büyüyerek ülke sınırlarını aştı. Başkan Yavaş’ın, ‘İyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır’ sloganıyla başlattığı toplumsal dayanışma çağrısı büyük ilgi gördü. Koronavirüs salgını sürecinde işini kaybedenler başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına hayırseverler yetişti. Başkent’te başlayan iyilik dalga dalga yayılırken; ‘Su Ver’, ‘Bilet Ver’, ‘El Ver’ ve ‘İftar Ver’ kampanyaları ile binlerce vatandaşa toplamda 28 milyon 399 bin 523 lira lira yardım sağlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

İcralı faturaların tamamı ödendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin www.ankaratekyurek.com internet adresinde verileri günlük olarak yayınlanan kampanyalara destek veren hayırseverler tarafından, icra borcu olanların su faturalarının tamamı ödendi. Önce ihtiyaç sahibi olan ve borçlarından dolayı suları kapalı olan aileler başta olmak üzere; 72 bin 604 abonenin toplam 147 bin 322 adet su faturasının tamamı ödendi. Son olarak abonesine ulaşılamayan ve borçları nedeniyle icra dosyaları oluşan 4 bin 602 aboneye ait 23 bin 672 adet su faturası hayırsever vatandaşlar tarafından kapatıldı. Hayırseverler, toplamda 7 milyon 780 bin 283 liralık su borcunu ödeyerek, ASKİ’nin hesaplarına yatırdı.

6 milyon tek yürek oldu tüm su faturaları ödendi 2
6 milyon tek yürek oldu tüm su faturaları ödendi 2

‘İftar Ver’ ve ‘Bilet Ver’ kampanyaları sona erdi          

Ankara’yı aşarak Türkiye çapında iyilik salgınına dönüşen ‘İftar Ver’ kampanyasıyla Ramazan ayında 73 bin 864 hayırsever, 500 bin 102 iftar paketi satın alarak, 7 milyon 501 bin 530 liralık destek sağladı. ABB’nin bir diğer uygulaması ‘Bilet Ver’ kampanyası da yoğun ilgi gördü ve kısa sürede sona erdi. Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan ya da yardım talebinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların 12 bin 775 ANKARAKART’ına hayırseverler tarafından toplamda 731 bin 510 lira yükleme yapılarak ulaşım ihtiyaçları karşılandı.

6 milyon tek yürek oldu tüm su faturaları ödendi 3
6 milyon tek yürek oldu tüm su faturaları ödendi 3

İyilik bulaştı

Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamyla hayırsever vatandaşlara gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. İhtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında köprü olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin ‘El Ver’ kampanyası ise devam ediyor. Salgın nedeniyle işini kaybeden veya işyerini kapatmak zorunda kalarak ABB’ye nakit yardımı için başvuranlara hayırseverler tarafından toplamda 12 milyon 386 bin 200 lira nakit yardımında bulunuldu.

 

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla