Açık havada sinema keyfi
Açık havada sinema keyfi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Mayıs Cuma akşamı  açık havada sinema keyfi yaşatmak için yapacağı etkinlik büyük ilgi gördü. Araba ile katılanılacak açık havada sinema gösteriminin biletleri 19 saniyede bitti.  Altı noktada eş zamanlı olarak gösterilecek “Bayi Toplantısı” filmini izlemek üzere içinde ikişer kişinin olduğu 750 araç katılacak.

Açıkhavada.sinema keyfi
Açıkhavada.sinema keyfi

Açık havada sinema kefi için kayıtlar 19 saniyede doldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs önlemleri nedeniyle sinemaya gidemeyen İzmirliler için düzenlediği  nostaljik arabalı sinema etkinliğine ilgi büyük oldu.  15 Mayıs Cuma günü altı noktada eş zamanlı yapılacak gösterim için 11 Mayıs Pazartesi günü saat 21.00’dan itibaren www.arabalisinema.com.tr üzerinden kayıtlar alınmaya başladı. Başvuran  ilk 750 kişinin katılım hakkı kazanacağı etkinlikte kayıtlar 19 saniye içinde doldu. İnternet sayfası 66 bin kişi tarafından görüntülendi.

açıkhavada sinema keyfi
açıkhavada sinema keyfi

Fimin adı Bayi Toplantısı

Bostanlı, İnciraltı Demokrasi Meydanı, Fuar İzmir,  Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti yanı, Buca ve Çiğli’de kurulacak dev perdede yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı “Bayi Toplantısı” filmi ücretsiz gösterilecek. Sinemaseverler arabalarından inmeden güvenli bir şekilde sinema keyfi yaşayacak. Başrollerini İbrahim Büyükak, Onur Buldu, Doğu Demirkol’un paylaştığı, mecburen katıldıkları bayi toplantısında kendilerini birbirinden eğlenceli maceraların içinde bulan üç beyaz eşya satıcısının hikayesini konu eden film 21.00’da başlayacak. Filmin sesi fm radyo frekansı üzerinden arabalardan dinlenebilecek. 2 saat sürecek film gösterimi sırasında izleyicilere patlamış mısır ve gazoz da ikram edilecek.

 

Koronavirüs nedeniyle önlemler alındı

Etkinlik günü katılım hakkı kazanmış ve listeye alınmış kişilerin araçlarıyla arabalı sinema etkinliğinin yapıldığı alana girişine izin verilecek.  İzmir Büyükşehir Belediyesi arabalı sinema için evlerinden çıkacak İzmirliler için etkinliğin yapıldığı alanda gerekli önlemleri de aldı. Etkinliğe katılacak yurttaşlara maske dağıtılacak. Gösterimin yapıldığı alana girdikten sonra yurttaşların araçlardan çıkılmasına izin verilmeyecek.

İnceleyin:  Bağcılarlı Minikler Yazarlık Yolunda İlk Adımı Attılar

 

Facebook Yorumları