SAGLIK DAIRE GUNDUZ BAIMEVI COCUKLAR GOZ TARAMASI
SAGLIK DAIRE GUNDUZ BAIMEVI COCUKLAR GOZ TARAMASI

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 Minik Göz taramasından geçti. Adana Büyükşehir Belediyesi Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören çocuklara göz muayenesi yapıldı.

SAGLIK DAIRE GUNDUZ BAIMEVI COCUKLAR GOZ TARAMASI
SAGLIK DAIRE GUNDUZ BAKIMEVI COCUKLAR GOZ TARAMASI

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Göz Hastanesi arasında imzalanan protokol ile Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören 3-6 yaş arası yaklaşık 200 çocuğa göz sağlığı taraması yapıldı.

SAGLIK DAIRE GUNDUZ BAIMEVI COCUKLAR GOZ TARAMASI
SAGLIK DAIRE GUNDUZ BAKIMEVI COCUKLAR GOZ TARAMASI 2

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Rıza Mete ve Dünya Göz Hastanesi yetkililerin katıldığı taramada çocuklar kapsamlı göz muayenesinden geçirildi. Geleceğin teminatı olan çocukların her türlü sağlık ve sosyal ihtiyaçları ile yakından ilgilendiklerinin altını çizen Dr. Rıza Mete, “Dünya Göz Hastanesi ile imzalanan protokol ile Büyükşehir personelimiz ve birinci derece yakınları Dünya Göz Hastanesi’nden indirimli hizmet alabilecek” dedi.

Leyla Gencer Belgeseli

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Adana’da “Leyla Gencer: La Diva Turca” belgesel gösterimi yapıldı.  Büyükşehir Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çukurova Şubesi iş birliğiyle  Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.  Gösterimin sonunda, belgeselin metin ve senaryosunda imzası bulunan Zeynep Oral sunum yaptı. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın yapımcılığını üstlendiği belgeselin gösterimi  öncesinde söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,  belgeseli ve sunumu baştan sona izleyip, bu önemli konudaki bilgi dağarcığını genişletmenin kendisi için çok önemli olduğunu belirtti.

YARISI TOPRAĞA BAĞLI BİR CİSMİN, DİĞER YARISI GÖKLERE YÜKSELEMEZ

Konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşmaktadır. Mümkün müdür ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de, kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça, öteki kısmı göklere yükselebilsin?” sözünü hatırlatarak başlayan Zeydan Karalar, “Bir ülkede kadınlar erkekler kadar fırsat eşitliliği yakalayamamışsa, aydın ve özgür değillerse, o ülkenin aydın ve müreffeh olma şansı yoktur. Toplumun yarısını oluşturan kadınları, olabildiğince yüksek oranda hayatın içinde tutmak çok büyük önem taşıyor” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İki belediye arasında 'nohutlu pilav krizi'