Ana SayfaEğitimAdana'da 14. Gençlik Eğitim Merkezi İncirlik'te açıldı

Adana’da 14. Gençlik Eğitim Merkezi İncirlik’te açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Eğitim Merkezi 14’üncü şubesini İncirlik’te açtı. Başkan Hüseyin Sözlü, merkezlerin amacının gençliğe fırsat eşitliği sağlamak olduğunu belirtti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

12 ilçede ücretsiz kurs veren Adana Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Eğitim Merkezi 14’üncü şubesi İncirlik’te açıldı. İncirlik Gençlik Merkezi’nin açılış törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Sözlü, yaptığı açılış konuşmasında, “Gençlik Eğitim Merkezleri’nin nihai amacı aydınlık Türkiye’nin inşasına katkı sunmak ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan Türk Gençliği’ne eğitimde fırsat eşitliği sağlamak” dedi.

“700’den fazla öğrenci bölümlere yerleşti”

Sözlü, Gençlik Eğitim Merkezleri’nden mezun olan öğrencilerin diledikleri lise ve üniversitelere yerleştiklerini vurguladı. Başkan Hüseyin Sözlü, “Eğitimde Fırsat Eşitliği adına hizmetinize sunduğumuz gurur kaynağımız olan eğitim merkezlerimiz geçen yıl 700’den fazla öğrencimizi istedikleri bölümlere yerleştirdi. Bu rakam 2017-2018 öğretim yılında yeni şubelerimiz de eklendiğinde 2 binleri bulacak” diye konuştu.

Başkan Hüseyin Sözlü’nün konuşmasının ardından protokolün katılımı ile açılış kurdelesi kesildi. Sonrasında gençlik merkezi binası gezildi ve yetkililerden bilgi alındı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar