????????????????????????????????????

????????????????????????????????????Alanyurt bölgesinde yapımı tamamlanan yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi binası hizmete girdi. Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, Pazartesi günü yeni yerinde hasta alımına başlayan Diş Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Alanyurt bölgesinde Yenişehir Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni binasında 27 Haziran 2016 Pazartesi günü itibariyle hasta alımına başlandı. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve parti yöneticileri ile birlikte Yenişehir ve İznik’i de kapsayan bölgenin tamamına hizmet verecek olan Avrupa standartlarındaki yeni diş hastanesini ziyaret etti. Yeni binayı gezip poliklinikleri inceleyen Aktaş ve beraberindeki heyet, tedavi için gelen vatandaşların da hastaneyle ilgili fikirlerini aldı.

Diş Hastanesi yeni binasının ziyaretine ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 27 Haziran itibariyle hastanenin hizmete girdiğini ifade ederek, “Bugün Diş Hastanesi Başhekimimizi ve çalışanlarını yeni yerlerinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Ben öncelikle hem burayı kullanan, hamiliğini yapan Başhekimimize hem de burayı kullanacak herkese hayırlı olmasını diliyorum. Belki biraz zor oldu, ama 27 Haziran Pazartesi itibariyle süreç burada başladı” dedi.

İNEGÖL’E YARAŞIR BİR MEKAN HAZIRLANDI

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin İnegöl için geçmişte bir hayal olduğunu dile getiren Aktaş, “Hamdolsun AK Parti’nin sağlıktaki atılımları sonucu önce geçici olarak bu farklı bir binada halledildi ve bu mekanın tüm mobilyalarından klimalarına kadar tefrişatı asli görevimiz olmamasına rağmen sorumluluk alınarak İnegöl Belediyesi tarafından sağlandı. Belirli bir süre bu hizmet orada görüldü. Ve hamdolsun gelişen, büyüyen İnegöl’e yaraşır bir mekan hazırlandı. Biraz geç kaldı, çünkü birkaç müteahhit değiştirilmek durumunda kalındı. Bunlar çok arzu edilen durumlar değil ama nihayetinde Milletvekilimizin, Sağlık Bakanımızın destekleriyle bu güzellik ortaya çıktı” diye konuştu.

İnceleyin:  BALIKESİR'E HAFİF RAYLI SİSTEM GELİYOR

AMAÇ ALANYURT’U CANLANDIRMAK

Diş Hastanesinin Alanyurt bölgesinde olmasının sebeplerinden birinin de bu bölgeye ters bir hareket başlatarak Alanyurt bölgesinin canlanmasını sağlamak olduğunu belirten Başkan Aktaş, “İnegöl Belediyesi olarak hiçbir aşamada hayır demedik. Gerek çevre düzenlemesi gerekse de diğer müştemilatların ayarlanmasıyla ilgili yardımcı olduk. Her aşamada olmaya çalıştık. Bu yerin burada konumlanmasının önemli bir nedeni de Alanyurt’a ters bir hareket başlatabilmek. SGK binası, Belediye ek hizmet binası, diş hastanesi binası onun için buraya geldi. İnşallah birkaç binamız daha buraya gelecek. İnegöl’de nasıl gün içerisinde mesai saatinde kullanılan binalar varsa, Alanyurt’ta bu konuda yoğun şekilde kullanılacak” açıklamalarında bulundu.

YENİŞEHİR VE İZNİK’TE KULLANACAK

Başkan Aktaş, Avrupa standartlarındaki yeni hastane binasını komşu ilçeler Yenişehir ve İznik’in de kullanacağını dile getirdi. Aktaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burayı aynı zamanda Yenişehir ve İznik’te kullanacak. O açıdan da çok önemli. Şükürler olsun Avrupai standartlarda çok kaliteli bir hizmet ortaya çıktı. Muhakkak birkaç ufak tefek eksik aksaklıklar var ama birkaç ay içerisinde tamamı hallolacaktır. Ancak artık hizmet burada başladı. Ben burada emeği geçen Bakanımızdan Milletvekilimize, İlçe Başkanımızdan parti teşkilatımıza herkese çok teşekkür ediyorum. Bu mübarek günde böyle güzel mekanların varlığını görüyor olmak hem bir vatandaş hem de bir Belediye Başkanı olarak beni ziyadesi ile mutlu ediyor” dedi.

İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Tahsin Hasanoğlu ise “Belediye Başkanımıza ve İlçe Başkanımız ile parti teşkilatındaki arkadaşlarımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 27 Haziran itibariyle biraz gecikmeli olmasına rağmen yeni binamızda hizmet vermeye başladık. Bugüne kadar ne zaman ihtiyaç duysak Belediye Başkanımız hep yanımızda oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah İnegöl için hayırlı olur” dedi.

İnceleyin:  HAYDİ İŞE BİSİKLETLE

Yeni binanın şuanda bölgenin merkezi olduğunu kaydeden Hasanoğlu, “İznik ve Yenişehir’de semt poliklinikleri açarak buraya bağlamayı düşünüyoruz. İnşallah hastanemiz bölge hastanesi gibi olacak” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel Başhekim Tahsin Hasanoğlu’na hayırlı olsun dileklerini iletip çiçek takdim etti.

Facebook Yorumları