Bergama’nın kardeş şehirleri ile birlikte her üç yılda bir düzenlediği ‘Kardeş Şehir Olimpiyatları’ bilgilendirme toplantısı, bu yılki olimpiyatların yapılacağı Almanya’nın Böblingen şehrinde yapıldı.

15’İNCİ KEZ YAPILACAK

Bergama’nın kardeş şehirleri Almanya’dan Böblingen, Fransa’dan Pontoise, Hollanda’dan Sittard-Geleen, Avusturya’dan Krems, İskoçya’dan Glenrothes ve İtalya’dan Alba ile her üç yılda bir düzenlediği kardeş şehir olimpiyatlarının 15.’incisi 26-30 Temmuz 2017 tarihlerinde Böblingen’de yapılacak.

TESİSLER GEZİLDİ

Yapılacak olan olimpiyatların bilgilendirme toplantısı bu yılki olimpiyatların yapılacağı Almanya’nın Böblingen şehrinde gerçekleşti. İki gün süren toplantıya Böblingen Belediye Başkanı Ulrich Schwarz başkanlık ederken 7 kardeş şehirden de ikişer temsilci katıldı. 2017’de yapılacak olimpiyat organizasyonu ile ilgili deneyimler paylaşıldı. Spor müsabakalarının yapılacağı tesisler ve öğrencilerin konaklayacağı yatakhaneler gezildi.

OLİMPİYATLARA ŞİMDİDEN HAZIRLANIYORUZ

Yapılacak olan olimpiyatlarla ilgili görüş belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bilindiği gibi 14’üncü Kardeş Şehir Olimpiyatları 18-22 Haziran 2014 tarihinde Bergama’da yapılmıştı. Bu yıl 15’incisi yapılacak olan kardeş şehir olimpiyatları için Almanya’nın Böblingen kentinde yapılan bilgilendirme toplantısına iki arkadaşımızı görevlendirdik. Bilgilendirme toplantısına katılan arkadaşlarımız bir önceki olimpiyatlarla ilgili tecrübelerimizi paylaştılar. Bu büyük organizasyonun gerçekleşeceği spor tesislerini ve Bergama’dan gidecek olan sporcuların konaklayacağı yatakhaneleri gezdiler. Yapılacak olan kardeş şehir olimpiyatlarına şimdiden hazırlanıyoruz” dedi.

SPOR KENTİ BERGAMA

Bergama’nın bir spor kenti olduğunu belirten Başkan Gönenç; “Oluşturulan altyapılar ve deneyimli antrenörler ile sporun her dalında başarıyı yakalamaya çalışıyoruz. Spor adına oldukça güzel sonuçlar alıyoruz. Minik Kız Basketbol takımımız İzmir İl Şampiyonu oldu. U-13 Futbol Takımımız İzmir İl Şampiyonu oldu. 11, 13, 19 yaş Badminton İl Şampiyonası’nda 9 altın madalya kazandık. Türkiye Badminton 9 yaş şampiyonasında birinci olduk. Taekwondo’da Ege bölge şampiyonu olduk. Oryantiring’te Türkiye üçüncüsü olduk, bir bölge birinciliğimiz bir de ikinciliğimiz var. Yüksek atlamada ve fırlatma topunda il birinciliğimiz ve Türkiye üçüncülüğümüz var. Tesadüf olmayan bu başarılar madalya ve kupalarla taçlanırken milli takımımıza genç yeteneler de göndermeye başladık. İlçemiz adeta bir spor kentine dönüştü. Bu başarıda payı olan herkesi kutluyorum” dedi.
02

Facebook Yorumları
İnceleyin:  657'nci Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali başlıyor