Çanakkale’nin Eceabet İlçe Belediye Başkanı Adem Ejder, CHP’li Meclis Üyesi Timur Koşal’ı tehdit etme ve kasten yaralama suçlarından 10 ay cezaya çarptırıldı.

Eceabat Belediyesinin AK Partili Başkanı Adem Ejder hakkında, CHP’li Belediye Meclis üyesi Timur Koşal’ı tehdit etme ve kasten yaralama suçlarından açılan davanın karar duruşması görüldü. Duruşma, Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesinde yapıldı. Mahkeme, Ejder’e toplam 10 ay hapis cezası verdi. Cezayı ertelemeyen mahkeme, sanığın dosyaya yansıyan olumsuz kişilik özelliklerine göre bir daha suç işlemeyeceği yolunda mahkememizde olumlu kanaat oluşmadığını belirtti. Mahkeme, “Ayrıca hakkında daha önce verilmiş HAGB kararı bulunduğundan ve sanık bu kararda öngörülen denetim süresi içinde davamıza konu suçu işlediğinden, 28.06.2014 tarihinde yürürlüğe giren 6545 SK.nın 72. maddesi ile değişik CMK’nın 231/8 maddesi uyarınca yasal şartları oluşmayan CMK 231 maddesinin uygulanmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına…” kararı verdi.

İtiraz etti

Adem Ejder, Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararı İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne götürerek itiraz etti. Ancak mahkeme Ejder’in itirazını reddetti. Mahkeme, mahkumiyet kararını onayladı. Ancak Ejder, kanun hükmündeki bir kararnameye göre tutuklanmadı. 1 Temmuz 2016 öncesinde işlenmiş, üst sınırı 2 yıla kadar olan hapis cezalarında kanun hükmünde kararnameyle hükümlülerin lehine olarak getirilen denetimli serbestli kararından Başkan Ejder de faydalanmış oldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP'li Başkan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'döviz' desteği