Milli ve master yüzücüler, Bursa’nın Mudanya Belediyesi desteğiyle 28 Ağustos-4 Eylül tarihileri arasında Manş Denizini yüzerek geçecekler.

Mudanya Belediyesi desteğiyle milli ve master yüzücüler Ayşin Oya Bekbay, Faruk İlgüy, Erman Ağırbaşlı ve Oğuz Çam, 28 Ağustos-4 Eylül tarihileri arasında Manş Denizini yüzerek geçecek. Milli ve master yüzücüler Bekbay, İlgüy, Ağırbaşlı ile Çam, Dursun Saru’nun eğitmenliğinde, İngiltere’nin Dover kentinden yüzmeye başlayacak. Ekip, Fransa kıyılarına varıp, tekrar İngiltere’ye dönüş yapacaklar. Yüzücüler, medcezir etkileriyle yaklaşık 100 kilometre uzunluğa ulaşan parkuru 24- 36 saat gibi bir sürede tamamlamayı hedefliyor. Yüzücüler, İngiltere’den Fransa’ya yüzüp geri dönen ilk Türk takımı olmayı da istiyor.

“Barış için kulaç atacaklar”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz

CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, programa ilişkin basın toplantısı düzenledi. Türkyılmaz, “Mudanyamızı tanıtmak, barışa ve kardeşliğe katkı vermek adına yüzücülerimiz attıkları her kulaçta bu duygularla beraber bizlerin o güzel düşüncelerini tüm dünyaya duyurmaya çalışacaklar” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Haydi İstanbullular plaja! İBB sezonu açıyor