Mudanya Belediyesi Biatlon Ferdi Türkiye Şampiyonası tamamlandı. Şampiyonada, 34 kulüpten 392 sporcu mücadele etti.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde gerçekleştirilen 1. Mudanya Belediyesi Biatlon Ferdi Türkiye Şampiyonası tamamlandı. Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Mudanya’nın Güzelyalı sahilinde gerçekleştirilen Biatlon Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda 34 kulüpten 392 sporcu mücadele etti.

“Daha kapsamlı olarak tekrarlamak istiyoruz”

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Ramazan Arslantaş, düzenlenen madalya töreninde yaptığı konuşmada, Mudanya’daki şampiyonada hiç yabancılık çekmediklerini ifade etti. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a teşekkür eden Arslantaş, “Türk Milleti’ni tarihten silmek isteyen başta İngiliz, Fransız, İtalyan ve Yunanlılar olmak üzere yedi düvele karşı yaptığımız Kurtuluş Savaşı’nda kazandığımız zaferin, Türk Milleti’nin büyük ve güçlü bir millet olduğunu tüm dünyaya kabul ettirdiği yer Mudanya’dır. Aynı güçler 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ülkemizi ele geçirmenin farklı bir versiyonunu denemişler ama başarılı olamamışlardır. Türk milleti, birliğini ve sarsılmaz olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha göstermiştir. Mudanya’nın bizde yeri çok farklıdır. Gelecek senelerde etkinliklerimizi daha kapsamlı olarak Mudanya’da tekrarlamak istiyoruz” dedi.

İki gün süren şampiyonda 9 yaş altı kızlarda Melisa Özmen, erkeklerde Abdullah Yıldırım, 11 yaş altı kızlarda Eda Özrodop, erkeklerde Atakan İzgiç, 13 yaş altı kızlarda Elif Varlı, erkeklerde Can Demir Vurdum, 15 yaş altı kızlarda İlayda Demir, erkeklerde Yağız Ak, 17 yaş altı kızlarda Selin Eyipoğlu, erkeklerde Yunus Çalışkan, 19 yaş altı kızlarda Elif Polat, erkeklerde Berkay Mutlu, Gençler kategorisi kızlarda Merve Taneli, erkeklerde Buğra Ünal, büyükler kategorisi kadınlarda Sümeyra Üstündağ ve erkeklerde Canberk Hulusi Ekin, Master +40 kategorisi kadınlarda Okşan Yavuz, erkeklerde Ömer Yumak ve Master +60 kategorisi erkeklerde Kamil Koçak birinci oldu.

İnceleyin:  Mudanya Belediyesi, Trilye'de sanat evi açacak

Ödül törenine Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Durmuş, federasyon temsilcileri katıldı.

Facebook Yorumları