Mudanya Belediyesi Dinçspor Bayan Hentbol Takımı, kendi sahasında ağırladığı 1453 Üsküdar Spor Kulübü’nü 49 -30 yenerek Süper Lig’e çıktı.

Türkiye Deplasmanlı Bayanlar 1. Ligi’nde mücadele eden Bursa Mudanya Belediyesi’nin Dinçspor Bayan Hentbol Takımı, kendi sahasında ağırladığı 1453 Üsküdar Spor Kulübü’nü baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada 49-30 yenerek Süper Lig vizesi aldı. Mudanya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Belediye Başkan Yardımcıları, Dinçspor Kulübü Başkanı Erkan Altıntaş’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Mudanyalı sporseverler takip etti.

BÜŞRA TAKIMI ATEŞLEDİ

Tarihi Mudanya Bandosu’nun marşlarıyla ve Mudanyalı sporseverlerin büyük desteğiyle başlayan karşılaşmaya istekli başlayan konuk takım, Dinçspor’un direncini kıramadı. Maça ağırlığını koyan Dinçspor, ilk devreyi 23-8 önde tamamladı. Kaleci Büşra’nın kurtarışları takımı ve taraftarları ateşlerken, Dinçspor sahadan 49-30 galip ayrılarak Süper Lig vizesini aldı. Maçın en skorer isimleri ise 10’ar golle Dinçspor’dan Maria ve Ecem oldu.

BAŞKAN TÜRKYILMAZ, “BU BAŞARI HEPİMİZİN”

dincsporsuperlig

Karşılaşmayı baştan sonra büyük heyecanla takip eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın adını sporda da duyurduklarını ve bu başarıların devam edeceğini vurguladı. Hentbolcuları ve teknik ekibi tek tek tebrik eden Türkyılmaz, “İnanıyorum ki Süper Lig’de de ilçemizi ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu başarı hepimizindir. Birlikte olduğumuz zaman başaramayacağımız iş yoktur. Tüm kızlarımı kutluyorum” diye konuştu.

“HETBOLU SEVDİRMEK İSTİYORUZ”

Maç sonunda büyük coşku yaşayan Dinçsporlu hentbolcular ve taraftarlar Süper Lig’i sahada kutladı. Süper Lig Mudanya’mıza hayırlı olsun diyen Dinçspor Antrenörü Ali Karayörük, alınan başarıda emeği olan herkese teşekkür etti. Emeği geçen herkese teşekkür eden Dinçspor Kulübü Başkanı Erkan Altıntaş ise, “Amacımız hentbolu Mudanyalılara sevdirmek ve Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’yı hentbol şehri yapmaktır” dedi. Süper Lig’de Bursa’nın tek temsilcisi olarak hedeflerinin yüksek olduğunu da belirten Altıntaş, “Süper Lig’e çıkmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mudanya'da 2700 yıllık Myrleia Antik Kenti arkeopark oluyor