Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz

Bursa’nın Mudanya Belediyesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Tirilye’de şair, yazar, ressam ve araştırmacıların ağırlanacağı “Sanat Evi” yapacak.

Mudanya Belediyesi tarafından ek hizmet binası olarak kullanılan Tirilye’deki eski belediye binası, sanatçıları ev ortamında ağırlayabilmek için tasarlanacak. Tirilye’de yapılacak olan Sanat Evi, yeryüzünün cenneti Tirilye’nin doyumsuz doğası eşliğinde üretmek isteyen sanatçılar için açık olacak. Belediye ek hizmet binasında incelemelerde bulunan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, sanatın bu kadar göz ardı edildiği günümüzde, sanata olan ihtiyacın her zamankinden fazla olduğunu dile getirdi.

“Önemli çalışmalar yapıyoruz”

Türkyılmaz, göreve geldiği günden bu yana belediyenin asli görevlerinin yanı sıra Mudanyalıları kültür ve sanatla buluşturma adına önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Türkyılmaz, üretmek için doğal güzelliklerle buluşmak isteyen sanatçılara, konaklama hizmetinin sağlanacağını söyledi. Türkyılmaz, belde belediyelerin kapatılmasının ardından Tirilye’deki belediye binasının ek hizmet binası olarak kullanıldığını hatırlattı. Başkan Türkyılmaz, “Mudanya, üreten insanların evi ve bu evin kapısı herkese açık. Burası aynı zamanda misafirlerimizi de ağırlayabileceğimiz bir mekan olarak dizayn edilecek. İlçe halkına hizmet verecek kütüphane ile öğrencilerimizin faydalanacağı etüt evi de yine bu sanat evinde yapılacak. Merkezimiz aynı zamanda sergilerin, seminer ve söyleşilerin, sanat faaliyetlerinin yapıldığı bir mekan olarak tasarlanacak” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Geleneksel el sanatları Bursa'da buluşuyor