AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, ilerleme kaydedebilmek için iki günün birbirine eşit olmaması gerektiğini belirterek, bu düşünceyle çalışacaklarını kaydetti.  

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Güler, dünyada geleceğe yönelik bilişim, teknolojik, eğitim alanında her geçen gün değişimler olduğuna dikkat çekti. Güler, buna ayak uydurmak için zamanı çok iyi değerlendirmek gerektiğini ifade etti. Güler, 2040 yılında dünyanın en büyük 4 ekonomisinde Asya devletlerinin öne çıkacağına ve ilk 4’te 3 Asya ülkesinin olacağına dikkat çekti. “3 ülkenin Asya yani bizim kültürümüzden geldi diye düşünebiliriz” diyen Güler, “Buradan bizim avantajımız büyük. Genç bir nüfusumuz var. Nüfusun yüzde 60’ı otuz yaşının altında. Gençliği en iyi şekilde yoğurduğunuz zaman, ortaya en iyi hamur çıkacak” ifadelerinde bulundu.

“Bizim 2 yılımız bile birbirine eşit”

Bu ülkelerin inanç dünyalarının kendilerininkinden oldukça farklı olduğunu vurgulayan Güler, “Peygamber Efendimiz, ‘İki günü eşit olan ziyandadır’ buyuruyor. Bize en büyük emir niteliğinde tavsiye iki günün birbirine eşit olmamasıdır. Çin, Hindistan, Japonya gibi ülkelerde adamlar iki günün birbirine eşit olmaması noktasında çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ama bizim iki günümüzü bırakın, iki haftamız da birbirine eşit, iki ayımız da, iki yılımız da birbirine eşit. Dolayısıyla burada birinci soru, iki günümüz birbirine eşit mi, değil mi? Adamların iki günleri birbirine eşit değil. Devamlı bir şeylerin ve değişim peşindeler. Bunu da AR-GE ile yapıyorlar. Bizim de iki günümüzün birbirine eşit olmaması lazım” dedi.

“Gölgede duranın gölgesi olmaz”

Güler, Ordu’ya bu düşünce ve amaçla hizmet edeceklerini aktardı. Güler, “Son zamanlarda kullandığım bir cümle var. ‘Gölgede duranın gölgesi olmaz’. Dolayısı ile ben şimdi sıfırdan başlıyorum. Bunu hep birlikte yapacağız. Burada sen yok, biz yok, siz varsınız diye düşünüyorum. Hepimizin Allah yardımcısı olsun. Daha güzel günleri hep birlikte beraber getireceğiz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mustafa Bozbey: “Turizmi, Bursa’nın gündemine alacağız”