CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal, seçim bürosu açılışları için geldiği Mansuroğlu Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı.

CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal, seçim bürosu açılışları için geldiği Mansuroğlu Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı.

CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal, Mansuroğlu Mahallesinde seçim koordinasyon merkezi açtı. Açılışa, CHP İzmir Milletvekilleri Murat Bakan, Kamil Okyay Sındır ve Kani Beko, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yüce ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış, miting havasında geçti.

“Çıktığımız yol hizmet yoludur”

Açılışta konuşan Sandal, çıktıkları yolun hizmet yolu olduğunu belirtti. Yıllardır Bayraklı’nın temel sorunları üzerine çalıştıklarını anlatan Sandal, bu konuda hazırlıklı olduklarını kaydetti. Sandal, ilçeyi 2009 yılında masa başında kuranlara inat doğru çözüm yolları ürettiklerini ifade etti. Sandal, “Bayraklı’yı önümüzdeki süreçte sadece Türkiye değil, dünya çapında marka kent haline getirme hedefimiz var. Bayraklı’mızı, Bornova’nın, Karşıyaka’nın ve Konak’ın gölgesinden çıkaracağımızın müjdesini şimdiden veriyorum. Çok önemli projelerle yola çıktık” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi arkamızda olacak”

Demiryolunu yerin altına alacaklarını dile getiren Sandal, “Bornova ve Laka derelerimizi Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi yapacağız. Smyrna Meydanı’nı yenileyip kente bir meydan kazandıracağız ve antik kenti turizmin hizmetine sunacağız. Göçle kurulan mahallerimizde yaşanan derdi tasayı da iyi biliyoruz. O nedenle bu bölgelerimizde kentsel dönüşümle ilgili meseleyi ivedilikle ele alacağız. Halkımızın yanında durarak bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Tüm bunları yapabilmek için de arkamızda büyük bir desteğe ihtiyaç var. O destek de İzmir Büyükşehir Belediyesi olacak. Orada da Tunç gibi bir başkanımız var. Büyükşehir adayımız Tunç Soyer ile görüştük ve Bayraklı’mız için birçok projenin sözünü şimdiden aldık” diye konuştu.

“Seçimi kazanma ya da kaybetme kaygımız yok”

Sandal, seçimi kazanma ya da kaybetme dertlerinin olmadığına da dikkat çekerek, seçim meselesini çoktan kapattıklarını aktardı. Hedefleri olan yüzde 60’ı geçeceklerini savunan Sandal, 31 Mart’ta bayraklıdan büyük bir ses çıkacağını vurguladı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Güzel Bir Türkiye Projesi bizim hayalimiz