Antalya Büyükşehir Belediyesi, kente 3 yeni tesis kazandırdı. Tesisler, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı törenlerle hizmete açıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez’de yapımını tamamladığı ek hizmet binası, Konyaaltı’nda hayata geçirdiği Hobi Bahçeleri ve Muratpaşa’da kazandırdığı Kızıltoprak Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlık ve Aile Bakım Merkezi törenle hizmete girdi. Açılışlara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti’li milletvekilleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Kepez İlçesi Duraliler Mahallesi’nde yapılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası’nın açılışı gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkan Türel, makine ikmal bakım ve onarım atölyeleri ile hizmet birimlerinin içinde yer aldığı 30 bin metrekare alana sahip ek hizmet binasını açılışının gerçekleştirildiğini belirterek, “Mevcut hizmet binamızın 36 bin metrekare olduğunu düşündüğümüzde aşağı yukarı bir o kadar daha yeni hizmet binasını Antalya’mıza kazandırıyoruz” dedi.

“25 tesis daha açılışa hazır”

Yapımı tamamlanan 25 tesisin daha açılışa hazır olduğunu belirten Başkan Türel, “Sayın Bakanım bize soruyorlar değirmenin suyu nereden geliyor diye. Sadece bugün bu hizmet binası ile bir örnek vereceğim. Biz göreve geldiğimizde Antalya’da iş makinalarının tamiri için sanayide bir tek tamirciye sadece 1 milyon lira borcumuz vardı. Ve bir tek akü yapabilecek itibarımız maalesef yoktu. Bize akü satmıyorlardı. Ancak biz kendi söküğümüzü kendimiz dikmeye başladık. Bugün itibari ile burada senede yaklaşık 100 milyon liralık bir bakım onarım işi yapılıyor. Biz bunu piyasaya yaptırsaydık bu civarda rakam ödemek durumundaydık. Şimdi 100 milyon liralık bakım onarım işini sadece 10 milyon Türk lirasına şimdi bu tesislerde yapıyoruz. Bir tek bu örnek bile değirmenin suyunun nereden geldiğinin en güzel göstergesi. Devletin ve milletin parasının kör kurşuna sahip çıkarak bu eserler, bu hizmetler sizlerin destekleri ile gerçekleşiyor. Sizlerin takım kaptanlığında Antalya’da bu hizmetlere inşallah hep birlikte devam edeceğiz. Kazanan Antalya olacak Antalyalılar olacak.” diye konuştu.

İnceleyin:  Finikeli afetzede çiftçiye faydalı böcek yardımı

Başkan Menderes Türel, açılışta Büyükşehir Belediyesi’nin yeni sloganını da “Türkiye güzel Antalya çok güzel” olarak duyurdu.

“Güzel hizmetleri görüyoruz”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Finike ve Kumluca’da da Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı güzel hizmetleri gördüklerini belirterek, “Finike’de mezbaha, toptancı hali gördük, tüm yollar sıcak asfaltla kaplı. Kumluca’ya geldik aynı şekilde tüm ana caddeler sıcak asfalt. Büyükşehrimiz tüm Antalya’ya, ilçelere hizmet ediyor. Özellikle kırsa kalkınmada önemli hizmetleri var. Sadece alt yapı değil, tarıma da hizmet ediyor. Bugün iki binayla birlikte 3 tane açılışı gerçekleştireceğiz. Menderes Türel’i, yöneticileri ve çalışanları gönülden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Hobi bahçeleri açıldı

Ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent yaşamının yorucu temposundan uzaklaşıp keyifli bir mola vermek ve toprakla uğraşarak stres atmak, ürettiklerini tüketme zevkini yaşamak isteyenler için Konyaaltı İlçesi Bahtılı Mahallesi’nde oluşturduğu “Hobi Bahçesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Türel, konuşmasına dün hayata veda eden, dava ve mesai arkadaşı, basın danışmanı Haluk Üncel’i anarak ve Allah’tan rahmet dileyerek başladı.


Antalya’nın hizmetkârı ve amelesi olmaktan şeref duyduğunu vurgulayan Başkan Türel, “Antalya’ya hizmet getirmek için bütün bakanlıkların, genel müdürlüklerin Ankara’da bulunan kamu kurumlarının kapısında yatar, o hizmeti veya projeyi Antalya’ya kazandırma adına her şeyimi ortaya koyarım. Ancak takdir edersiniz ki bu hizmetlerde bizim gayretimiz bir yere kadar. Bu hizmetlerde başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımızın ve Antalya’daki takım kaptanımız Sayın Dışişleri Bakanımızın, tüm bakanlarımızın, milletvekillerimizin ve sayın valimizin destekleri bizim en büyük şansımızdır” diye konuştu.

24 yıllık hayal gerçek oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi açılış maratonunun son halkasında, Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlık ve Aile Bakım Merkezi’nin hizmete açıldı. 24 yıldır yapımı yılan hikayesine dönen sağlık merkezini yapma sözünü veren ve verdiği sözü yerine getiren Başkan Menderes Türel, yaptığı konuşmada, “Yapılışı yılan hikayesine dönen sağlık merkezimizin bugün Antalya’nın hizmetine sunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederim. Bu hizmet çok uzun zamandır bu bölgede isteniyor, bekleniyordu. Benim vekilliğim döneminde de bu dönemde de bu konular gündemdeydi ama hizmet etmek kolay iş değil. Hizmet etmenin ne kadar zor olduğu bugün burada sağlık merkezine baktığınızda görürsünüz. Bu alan Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait bir alan. Alanın tahsisi oldukça zordu. Bu alanın sağlık merkezi olarak tahsis edilmesi de imkansızdı. Ama biz bunları başardık” dedi.

Facebook Yorumları