Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Kent kimliğine ulaşım sisteminde temassız kredi kartı ile ödeme uygulamasını da ekledi. Yerli yabancı herkes otobüse bindiğinde kredi kartı kullanarak ulaşım ücretini ödeyebiliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda vatandaş memnuniyetine yönelik yeniliklerine devam ediyor. Akıllı Kent hedefine ulaşmak için teknolojinin her imkanından faydalanan Büyükşehir Belediyesi, halkın yaşamını kolaylaştırmak adına önemli projeyi daha hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş ulaşımda temassız özellikli kredi kartı ile ödeme hizmeti başlattı. Yolcular kredi kartı ile ücret ödemenin kolaylığını yaşıyor.

Tüm araçlarda kullanılıyor

2016 yılında başlatılan temassız kredi kartı ile ödeme yöntemi tüm toplu ulaşım araçlarında kullanılıyor. Tüm ulaşım araçlarında uygulanan temassız ödeme sistemi büyük memnuniyet yaratıyor. Temassız özellikli banka kartları ile imzasız ve şifresiz kolay ödeme imkanı bulan
vatandaşların tek yapması gereken kartını kart okuyucuya yaklaştırması. Böylece kredi kartı ibaresi görülüyor ve tam ücret çekimi yapılıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  9'uncu Gelişen Kentler Zirvesi Antalya'da yapıldı