Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Parkı içindeki belediyenin eski hizmet birimleri evsizler için sıcak birer yuvaya dönüştürüldü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, soğukların başlamasıyla dışarıda yaşamak zorunda kalan vatandaşlar için hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içinde bulunan eski hizmet birimleri sıcak bir yuvaya dönüştürülerek, evsiz vatandaşların hizmetine sunuldu. 

Büyükşehir Zabıtası ve emniyet güçleri tarafından tespit edilip, sokaklardan alınan vatandaşlar buraya yerleştirilecek. Bu mekanların barınma ihtiyaçları yanında yemek, sıcak su,temizlik, giyim gibi temel ihtiyaçları da karşılanacak. 100 yatak kapasitede ve en uygun şartlarda hizmet verecek olan Büyükşehir Belediyesi, havalar ısınana kadar evsiz vatandaşları misafir edecek.

Antalyalılardan sokakta yaşayan vatandaşları Alo 155 ile emniyet güçlerine veya 249 50 84 no ’lu telefondan zabıtaya bildirmelerini istendi.

Antalya haber ve Antalya ile ilgili tüm gelişmeleriçin bizi takip edebilirsiniz. Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı Metro Hattı temel atma töreni