Beylikdüzülü vatandaşlar, 2018 yılının son ayında, tiyatro gösterileri, film gösterimleri ve konserlerle sanata doyacak.

Yenilenmiş haliyle İstanbullulara kapılarını açan Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, tiyatro ve müzik dünyasının yıldızlarını ağırlamaya devam ediyor. Sanatseverleri Aralık ayında dopdolu bir program bekliyor. Aralık ayı programında Hüsnü Arkan, Tolga Sağ, Cengiz Özkan, Muharrem Temiz gibi müzisyenler ile tiyatronun duayenlerinden Selçuk Yöntem, Genco Erkal, Rutkay Aziz, Taner Barlas ve Erdal Özyağcılar isimleri öne çıkıyor.

Tiyatronun duayenleri Beylikdüzü’nde

BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde, Aralık ayı boyunca tiyatro dünyasının usta isimleri, tiyatro severlere büyülü anlar yaşatacak. Aralık ayının ilk etkinliğinde 8 Aralık Cumartesi günü Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönettiği, Selçuk Yöntem’in oynadığı ‘Benim Adım Feuerbach’ seyirciyle buluşacak. 15 Aralık’ta sahnelenecek 1984 adlı oyunda, Rutkay Aziz ve Taner Barlas tiyatro severlerin karşısında olacak. 16 Aralık’ta O Gece adlı oyunda, Şencan Güleryüz ve Tolga Güleç gibi sevilen oyuncular tiyatroseverlerin karşısında olacak.  21 Aralık’ta “Merhaba” adlı oyunla Genco Erkal muhteşem performansıyla seyirciyi büyüleyecek. 22 Aralık’ta sahnelenecek Kral adlı oyunda, Erdal ve Güzin Özyağcılar’ın performansı izleyicileri çok güldürecek. 23 Aralık’ta ise Esmeralda isimli çingene kızına aşık üç adamın hikayesini sahneye taşıyan Notre Dame De Paris isimli oyun tiyatroseverlerle buluşacak.

Müzik dünyasının starları sahne alacak

BAKSM Beylikdüzü Sahnesi, Aralık ayı boyunca müzik dünyasının ünlü isimlerine ev sahipliği yapacak. 9 Aralık Pazar günü, Hüsnü Arkan müzikseverlere tadına doyulmaz bir konser verecek. 14 Aralık’ta 3 Nefes Konser Programı’nda Tolga Sağ, Cengiz Özkan ve Muharrem Temiz unutulmaz bir konserde bir araya gelecek. 20 Aralık’ta ise Beylikdüzü’nün genç ve yetenekli müzisyenlerinden oluşan Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası, şef Hakan Tepeli yönetiminde müzikseverlere harika bir konser verecek.

İnceleyin:  Bilecik Belediyesi logo değiştirdi... Yeni logo Kayı obasını temsil ediyor...

Özdil ve Meydan hayranlarıyla buluşacak

BAKSM’de, 16 Aralık’ta Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil, imza gününde hayranlarıyla buluşacak.18 Aralık’ta ise Sinan Meydan ‘Atatürk Etkisi’ adlı konferansta dinleyicileri, tarihin koridorlarında büyülü bir yolculuğa çıkaracak. Sanatseverler, BAKSM’de yapılacak etkinliklere ait biletleri, BAKSM gişesinden ve Biletix’ten temin edebilecekler.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eylül aylarında Beylikdüzü Belediyesi tarafından ilki gerçekleştirilen caz festivalinde, “Sanat adına iddialı işler yapma çabasındayız. İddiamız, Batı İstanbul’un sanatta da merkezi, kültürde de merkezi ve her anlamda merkezi bir kent ortaya koymak aslında”  diyerek belediye olarak sanata verdikleri önemin altını çizmişti.

Yerel yönetim haberleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları