Ana SayfaÇevreAtık malzemeler aksesuara dönüştürülüyor

Atık malzemeler aksesuara dönüştürülüyor

Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi’nde pet şişe, gazete, CD, deri, kitap, peçete gibi atık malzemeler aksesuara dönüştürülüyor. Böylece kursiyerler üretime katıldığı gibi doğanın korunmasına da katkı sağlıyor.

BURSA – Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi’nde (NİLSEM) düzenlenen kurs ile atık malzemeler yeniden hayat buluyor. ‘Geri Dönüşüm Aksesuar Kursu’na katılanlar, atıklarla kullanılabilir çanta ve aksesuarlar yaparak üretime katılıyor. Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi, mesleki eğitimlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Atık malzemeler ile anlamlı bir eğitim kursu

2005 yılından bu yana 219 branşta yaklaşık 20 bin kursiyerin eğitim aldığı NİLSEM, bu kez aynı zamanda anlamlı bir eğitim kursuna kapılarını açtı. Kasım ayında başlayan kursta katılımcılar pet şişe, gazete, CD, deri, kitap, peçete gibi birçok geriye dönüşebilen atık malzemeden aksesuarlar ortaya çıkardı. Kursiyerler başta çanta olmak üzere, takı, yelek, cüzdan gibi aksesuarlar yaparak hem üretime hem de doğanın korunmasına katkıda bulunuyor.

CANTA KURSU 6

“Bu tür kurslar giderek yaygınlaşıyor”

Eğitmen Muazzez Demirci, kursa gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, “Yurt dışında tanık olduğum bu kursu Nilüfer’de hayata geçirdiğimiz için çok mutluyum. Desteklerinden dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e çok teşekkür ediyorum. Burada kursiyerlerimiz el becerilerini geliştirerek üretime katkı sağlarken, geriye dönüşebilen atıkları yeniden kullanılabilir duruma getirip doğanın korunmasına destek veriyorlar. Bu tür kurslar giderek yaygınlaşıyor. Önümüzdeki süreçte ürün çeşitliliğini arttıracağız” dedi.

NİLSEM’de üretilen el emeği ürünler internet üzerinden ve NİLSEM İktisadi İşletmesi üzerinden satışa çıkartılıyor.

CANTA KURSU 9

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler