atık malzemeler 2

Atık malzemeler, İkinci Bahar Emekli Evi’nde verilmeye başlanılan “Geri Dönüşüm-El İşleri” kursu ile yeni eşyalara dönüştürülüyor. 

MERSİN – Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren İkinci Bahar Emekli Evi’nde birbirinden renkli etkinlikler düzenleniyor. Atık malzemelerin yeni eşyalara dönüştürülmesini amaçlayan “Geri Dönüşüm-El İşleri” kursu, haftada bir gün olmak üzere Emekli Evi üyelerine verilmeye başlandı. Üyeler, yaptıkları işler çoğaldığında düzenlenecek kermesten sağladıkları kazancı hayır kurumlarına bağışlayacak.

Atık malzemeler dönüşümün ardından sergilenecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren İkinci Bahar Emekli Evi’nde düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerle emekliler hem sosyalleşiyor hem de kaliteli vakit geçiriyor. Atık malzemelerin yeni eşyalara dönüştürülmesi amacıyla hazırlanan “Geri Dönüşüm-El İşleri” kursu, haftada bir gün olmak üzere Emekli Evi üyelerine verilmeye başlandı. Üyeler, yaptıkları işler çoğaldığında kermes düzenleyecek ve kermesten sağladıkları kazancı, hayır kurumlarına bağışlayacak.

Emekliler hem üretiyor hem keyifli vakit geçiriyor

Mersin’de yaş almış vatandaşların sosyalleşme ve keyifli vakit geçirme noktasında vazgeçilmez mekanlarından olan Emekli Evi’nde geri dönüşüme katkı sağlanıyor. Atık malzemeleri çok daha farklı kullanarak, yeni eşyalara dönüştürmek amacıyla açılan “Geri Dönüşüm-El İşleri” kursunda üyeler hem vakitlerini değerlendirirken hem de sosyalleşiyor.

Zamanlarını etkinlik yaparak değerlendiriyorlar

İkinci Bahar Emekli Evi Sorumlusu Merve Akkaya Tek, kursta oluşturdukları yeni eşyalar biriktiğinde düzenlenecek bir kermeste sergilemeyi ve buradan elde edilen geliri hayır kurumlarına bağışlamak istediklerini söyledi. Tek, “Geri dönüşüm malzemeleri, atık malzemeleri kullanarak yeni objeler üretebileceğimiz bir kurs açtık. Doğa bilincini oluşturmak, çevreye saygılı olmak ve atık malzemeleri çok daha farklı kullanarak, yeni eşyalara dönüştürmek amacıyla bu kursumuzu başlattık. Bu kurslarla birlikte emeklilerimiz hem emeklilik zamanlarını etkinlik yaparak değerlendirecekler hem de yeni objeler oluşturacaklar. Kendi evlerinde kullanabilirler, sevdiklerine hediye edebilirler. Şimdilik gazete kağıtlarını kullanmaya başladık. Gazete kağıtlarının dışında aklınıza gelebilecek her türlü atık malzeme, plastik, metal, kağıt ne olursa olsun bunları farklı objelere dönüştürüp, yeni eşyalar yapmayı planlıyoruz” dedi.

İnceleyin:  ASKİ su kayıp ve kaçaklarıyla etkin mücadele başlattı

atık malzemeler 1

Facebook Yorumları