Özel Kalem
Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voley Takımı ve teknik ekip

Nam-ı diğer ‘Aydın’ın Sultanları’ olan Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Voleybol Takımı, Belçika’nın Hermes Oostende takımını üstün bir oyunla 3-0 yendi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, CEV Challenge Cup 8’li final ilk maçında Belçika’nın Hermes Oostende takımını çok üstün bir oyunla 3-0 yendi. Maçı Aydınlılarla birlikte Mimar Sinan Spor Salonu’nda  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da izledi. Çerçioğlu, maç sonrasında sahaya inerek oyuncuları ve teknik heyeti tebrik etti.

3 sette de üstün

Maçı baştan sona önde götüren “Aydın’ın Sultanları” olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ilk seti 25-18 aldı. İkinci sette rahat bir oyun ortaya koyan Aydın Büyükşehir 25-15 aldığı bu setin ardından üçüncü sette de üstünlüğünü sürdürdü. Son set karşılıklı sayılarla 27-25 sona erdi. Böylelikle Aydın Büyükşehir Belediyespor 8’li finallere 3-0’lık büyük bir avantajla başlamış oldu.

İkinci maç 23 Ocak 2019’da Belçika’da Mister V-Arena Oostende’de oynanacak.

‘Aydın’ın Sultanları’na tebrik

Maçta, takımdaki kızları Sofie Acker’i yalnız bırakmamak için Aydın’a maçı izlemeye gelen bir aile de vardı.  Sofie’nin annesi Annick Decroo ve babası Rik van Acher de rakip takım taraftarı olarak tribündeki yerlerini aldı. Oostende takımının ilk kez bu kadar kalabalık bir seyirci önünde oynadıklarını söyleyen çift “Aydın’ın Sultanları”nı tebrik etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  39'uncu Vodafone İstanbul Maratonu tamamlandı