Ana SayfaGündemBağcılar Belediye Başkanı Özdemir, Kosova'yı ziyaret etti

Bağcılar Belediye Başkanı Özdemir, Kosova’yı ziyaret etti

Bağcılar Belediye Başkanı Özdemir, Kosova’yı ziyaret etti..

Bağcılar Belediyesi tarafından Kosova’ya hem siyasi hem de kültürel anlamda bir ziyaret düzenlendi. 22-25 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen programa; Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, meclis üyeleri ve birim müdürlerinden oluşan bir ekip katıldı.

Heyetin ilk adresi Priştine Büyükelçeliği ve Prizren Başkonsolosluğu oldu. Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar ve Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın’ı ziyaret eden Özdemir ve beraberindekiler, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Özdemir, iki ülkenin de ilişkilerinin güçlendirilmesi adına yaptığı çalışmalardan dolayı Sakar ve Özaydın’a teşekkür etti. Başkonsolosluktan sonra Kosova Yunus Emre Enstitüsü’nde Kurum Müdürü Mehmet Ülker ile bir araya gelen ekip, görüş alışverişinde bulundu.

Bağcılarlı heyet, Mamuşa Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Domates Festivali’ne iştirak etti. Özdemir, festivale katılan Kosova Başbakanı Albin Kurti, Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Fikrim Damka Kosova ve belediye başkanları ile sohbet etti.

Yüzden fazla çiftçiye çekilişle tarım makineleri dağıtılırken, festival halk oyunları gösterisi ve ses sanatçısı Orhan Çakmak’ın verdiği konserle son buldu. Festival kapsamında ayrıca Bağcılar ile Mamuşa Belediyeleri arasında iş birliğini daha da arttırmaya yönelik protokol imzalandı. Özdemir ile Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, birbirlerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

4 gün süren program kapsamında Kosova Türk Barış Gücü Karargâhında görev yapan Türk askerleri ve komutanları da ziyaret edildi. Ayrıca Osmanlı Devleti’ne Avrupa’nın kapılarını açan ilk padişah olarak geçen Sultan I. Murad Hüdavendigar’ın Mazgit köyündeki türbesine giden heyet, burada dua etti.

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

►Özelkalem Dergisi’ni okumak için

Sosyal medyada bizi takip edin:

►Instagram: https://www.instagram.com/ozelkalemde…

►Twitter: https://twitter.com/ozelkalemdergi

►Facebook: https://www.facebook.com/ozelkalemdergi/

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla