Ana SayfaEğitimÜniversite tercihi yapacaklara kapsamlı rehber

Üniversite tercihi yapacaklara kapsamlı rehber

Üniversite tercihi yapacaklara kapsamlı rehber..

Milyonlarca gencin merakla beklediği YKS sonuçları açıklandı. Üniversite tercih serüveninde gençlere destek olmak isteyen Kariyer.net, kariyer yolculuğunun ilk adımlarını atmaya hazırlanan adaylara ücretsiz olarak ulaşabilecekleri Üniversite Rehberi’ni sunuyor. Ayrıca 3 Ağustos tarihinde online olarak düzenlenecek olan Tercih Günleri ekinliğinde adaylar, merak ettikleri bölüm ve meslekleri alanında uzman ve deneyimli kişilerden dinleme fırsatına sahip olacak.

Kapsamlı bir kılavuz niteliğinde olan Üniversite Rehberi’nde Türkiye’deki tüm üniversitelerle ilgili detaylı bilgiler yer alıyor. 377 bölümde verilen eğitimin içeriği, bölüm mezunlarının çalışma alanları Bölümler rehberinde detaylandırılıyor. Meslekler/Pozisyonlar başlığı altında ise 2.790 meslek ele alınıyor ve bu mesleklerde çalışanların mezun oldukları bölümler ve üniversiteler, aylık kazançları ve işlerinin içeriği gözler önüne seriliyor.

Üniversite ve bölüm tercihi sıralaması yapmayı kolaylaştıran Tercih Motoru; burs, tercih tipi, eğitim dili, puan aralığı vb kriterlere göre tüm üniversite ve bölümleri listeleyerek adayların kendi tercih listesini oluşturmasına yardımcı oluyor. İşverenlerin Tercihi’nde de hangi üniversite ve bölümlerin mezunlarının işverenler tarafından daha çok ilgi gördüğü detaylandırılıyor.

Kariyer planlamasında doğru üniversite ve bölüm tercihinin önemine dikkat çeken Kariyer.net, bu yıl üçüncüsünü yayınladığı İşverenlerin Tercihi sıralamasında, lisans eğitimi veren üniversite ve bölümlerin, işverenler tarafından işe alım esnasında ne kadar tercih edildiğini ortaya çıkardı. 127 bin işverene ait 510 binin üzerinde işe alım hareketinin incelendiği çalışmada; işverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarına daha çok ilgi gösterdiği belirlendi. Bu bilgiler ışığında ‘Üniversite Endeksi’, ‘Bölüm Endeksi’, ‘Üniversite ve Bölüm Endeksi’ olmak üzere 3 farklı sıralama oluşturuldu.  Toplam 181 üniversitenin bulunduğu ‘Üniversite Endeksi’ sıralamasının ilk 10’unda 7 devlet üniversitesi yer aldı. Üniversiteler arasında ilk 3 sırada Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi yer alıyor. İşverenler en çok Matematik Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ve Almanca İşletme bölümlerinin mezunlarına ilgi gösteriyor. Alanında uzman bir Danışma Kurulu’nun rehberliğinde hazırlanan İşverenlerin Tercihi sıralamasına Kariyer.net Üniversite Rehberi üzerinden ulaşılabiliyor.

İnceleyin:  Çocuklar için eğlenceli eğitim başlıyor

#tercihler

Sosyal medyada bizi takip edin:

►Instagram: https://www.instagram.com/ozelkalemde…

►Twitter: https://twitter.com/ozelkalemdergi

►Facebook: https://www.facebook.com/ozelkalemdergi/

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi’ni okumak için

 ►Abone ol

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/ozel6292/public_html/wp-content/litespeed/css/ff2dc3cfa46eedff59a4a2c0942bd2c9.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/ozel6292/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/ozel6292/...', 130, Array) #1 /home/ozel6292/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/ozel6292/...') #2 /home/ozel6292/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.oze...', 'css', true, Array) #3 /home/ozel6292/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/ozel6292/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/ozel6292/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/ozel6292/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130