Başkan İduğ gençler Türkiyenin geleceği ve umudu ozelkalem com tr
Başkan İduğ gençler Türkiyenin geleceği ve umudu ozelkalem com tr

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için kutlama mesajı Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, gençler Türkiye’nin umudu ve geleceği dedi.

Bornova’da 15 ile 25 yaş arasında yaklaşık 70 bin gencin yaşadığını hatırlatan Başkan İduğ, “Bornova Belediyesi olarak gençlerimizi her alanda desteklemeye gayret ediyoruz. Dijital Sınıf ve  BELGEM’de(Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) eğitimlerine, Altın Bilezik ile istihdamlarına katkı koymaya çalışıyoruz. Kültürel ve sportif alandaki kurslarımız da gençlerimizin bedensel ve sosyal gelişimini destekliyoruz. Amacımız; geleceğimiz olan gençlerimizi her alanda donanımlı,  ülkesini seven, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmektir” dedi.

Başkan İduğ gençler Türkiyenin geleceği ve umudu ozelkalem com tr 1
Başkan İduğ gençler Türkiyenin geleceği ve umudu ozelkalem com tr 1

“Gençleri sporla buluşturmayı önemsiyoruz”

19 Mayıs’ta bir sporcu ve gençlik kenti olan Bornova’da gençlerin daha çok spor yapması amacıyla yeni bir çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan İduğ, “Pandemi nedeniyle biraz uzak kaldığımız spora yakında yeniden kavuşacağız. Sporda ilklerin kenti olan Bornova, aynı zamanda sahip olduğu tesislerle de İzmir’in lokomotifi konumunda. Bornova Belediyesi olarak hem pek çok branştaki kurslarımız, hem de ilçemizde faaliyet gösteren 51 amatör kulüple işbirliği içinde daha fazla gencimizin ve daha iyi koşullarda spor yapmasını amaçlıyoruz. Bu anlamda başladığımız planlama ile mevcut tesislerimizi Bornovalı amatörler sporcular ve amatör spor kulüpleriyle birlikte daha etkin ve verimli şekilde kullanacağız. Böylelikle hem tesislerimizin bakımı sağlanacak, hem de tesis sıkıntısı yaşayan amatör kulüplere önemli bir destek vermiş olacağız. Gençlerimizi sporla buluşturmak, bizim en önemsediğimiz konuların başında geliyor” diye konuştu.

“Eğitime destek olmaya devam edeceğiz”

Türkiye’nin en iyi vizyon projesi ödülünü alan Dijital Sınıf’ta 40 bin öğrenciye yaklaştıklarını hatırlatan Başkan İduğ, eğitimle ilgili çalışmalarını şöyle anlattı:

“Önce pandemi süreci, sonra da üniversite sınavları Dijital Sınıf’a ilgiyi arttırdı. Dijital Sınıf’tan faydalanan genç sayımız her gün artıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren, ilkokul dönemi de Dijital Sınıf’ta bulunacağından daha fazla Bornovalıya ulaşacağız.

İnceleyin:  "Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum"

Dijital eğitimler sürerken BELGEM’i de ihmal etmiyoruz. Bornova’nın merkezinde aldığımız bina ile BELGEM’in ders ve derslik sayısı artacak. Burada da hedefimiz öğreci sayımızı 5.500’den 10.000 öğrenciye ulaştırmak. Türkiye’nin tüm sorunlarını ortadan kaldıracak bir tek çözüm varsa o da eğitimdir. Biz de Belediye olarak tüm gücümüzle bu alana destek olmaya gayret ediyoruz. “

Facebook Yorumları