Mevlüt Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla boşalan Başakşehir Belediye Başkanlığı’na Yasin Kartoğlu seçildi.

Uysal’dan boşalan koltuk için Başakşehir Belediye Meclisi’nde seçim yapıldı. Seçimde, AK Parti’nin adayı, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu, belediye başkanlığına seçildi.

Yasin Kartoğlu kimdir?

1977 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de alan Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Öte yandan Başakşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mevlüt Uysal’a ilçeye hizmetlerinden ötürü teşekkür mesajı yayınladı. Başakşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.basaksehir.bel.tr adresine girenler ilk olarak “Teşekkürler Başkan Uysal” başlığı ile yayınlanan mesajla karşılaşıyor. Mevlüt Uysal, 2009 yılında Başakşehir ve Bahçeşehir’in Başakşehir adı altında birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanı seçilmiş, 2014 Yerel Seçimlerin’de de ikinci kez Başakşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Engelsiz Yaşam Merkezi' engelleri aşıyor