Hayvansever işadamı Fikret Kaya’nın desteğiyle Avrupa standartlarında hizmet vermeye başlayan Sarıyer Belediyesi Safiye Kaya Sokak Hayvanları Merkezi açıldı.

Sarıyer Belediyesi ve hayvan severlerin desteğiyle tam teşekküllü bir kuruma dönüşen Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi değişen yüzüyle kapılarını açtı. Merkezin açılışına, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları; Hüseyin Coşkun, Gökan Zeybek, İsmail Erdem ve Sevgi Atalay, bağışçı Fikret Kaya, birim müdürleri, hayvanseverler ve Doğa Koleji öğrencileri katıldı.

Açılışta konuşma yapan başkan yardımcıları Gökan Zeybek ve Hüseyin Coşkun, hayvan haklarının önemine değinerek “satın alma sahiplen” mesajı verdi. Bağışçı Fikret Kaya ise tesisi iki yıl önce kaybettiği büyük bir hayvansever olan kız kardeşi adına yenilediğini belirterek, “Bu çalışmaların devamı gelecek” dedi. Konuşmaların ardından tesis gezildi.

Düzenli dezenfeksiyon yapılıyor

Baştan aşağı yenilen merkez, hayvanların daha sağlıklı bir şekilde yaşabileceği ortama dönüştü. Kum havuzları, yenilen yapı ve cihazlar sayesinde yaşam şartları iyileştirildi. Köpek bakım ünitesi tamamen kaldırılan merkezde kan sayım, röntgen, sterilizatörler, yoğun bakım üniteleri, serum infüzyon cihazlar temin edildi. Her gün düzenli olarak dezenfeksiyon yapılan bakım evinde sadece kullanılan aletler değil hava da sterilize ediliyor.

Hayvanlar artık kuyu suyu içmiyor

Fen işleri ekiplerinin yaptığı çalışmalarla elektrik tesisatları da tamamen yenilendi. Yer altından yerleştirilen kablolar sayesinde daha güvenli hale gelen merkezde regülatör sistemi de yapıldı. Ayrıca yenilenen su tesisatlarıyla birlikte hayvanlar kuyu suyu içmekten de kurtuldu. Merkezin doğalgaz ve havalandırma sistemi de yenilendi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bodrum tanıtımda artık daha agresif