????????????????????????????????????
Konyaaltı Belediyesi’nin sosyal içerikli projelerini yerinde inceleyen Alman uyruklu öğrenciler, Başkan Muhittin Böcek’i ziyaret ederek, projeleri son derece başarılı buldukları söyledi.

 

Almanya’nın Bochum şehrinde sosyal hizmetler alanında eğitim gören öğrenciler, Antalya’da Konyaaltı Belediyesi’nin sosyal projelerini yerinde inceledi. Bochum Evangelische Hochschule Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri ilk olarak Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesini inceledi. Belediyenin emekliler için ücretsiz sunduğu hizmetleri yine emeklilerden dinleyen öğrenciler, Antalya’nın belki de en güzel noktasında böylesi bir tesisin belediye eliyle açılmış olmasını büyük bir takdirle karşıladıklarını söyledi. Ardından Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) ve Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM)’ni inceleyen öğrenciler, burada da 7’den 70’e her yaştan insana ücretsiz bir çok kurs verildiğine tanık olduklarını; bunun sosyal hizmetler anlamında son derece önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşlerini ve Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’ni de gezen öğrenciler son olarak Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret ettiler.

Başkan Muhittin Böcek, öğrencilere Konyaaltı Belediyesi’nin sosyal projelerini anlattı. Sosyal belediyecilik uygulamalarını en iyi yapan belediyeler arasında yer aldıklarını söyleyen Başkan Böcek, “Bölgemizde bütün vatandaşlarımızı ilgilendirecek önemli hizmetler üretiyoruz. Emekli vatandaşlarımız için ‘Emekli Kahvesi’ açtık. Gün boyu emekli vatandaşlarımız ücretsiz çaylarını içerek, vakit geçirebiliyor. Maddi imkanı iyi olmayan vatandaşlarımız ‘Konyaaltı Kart’ ile her ay hiçbir ücret ödemeden market alışverişi yapabilmekte. Açtığımız kurslar ile kimi vatandaşlarımız vakitlerini değerlendirirken, kimi vatandaşımızda da meslek edinip ekonomisine katkı sağlıyor.” dedi.

Bu yıl sonunda Türkiye’de bir ilk olan ‘Yaşlılar Kreşi’ni de hizmete açacaklarını dile getiren Başkan Böcek, “Ailelerimiz çocuklarını kreşe bırakır gibi, aile büyüklerini Yaşlılar Kreşimize bırakacak. Yaşlı kimseler gün boyu burada sosyal aktivitelerle vakitlerini en iyi şekilde değerlendirecek. Akşam tekrar evlerine dönebilecekler. Bu bizim ‘sosyal projeler’ kapsamında ödül aldığımız bir çalışmamız.” diye konuştu.

İnceleyin:  Efeler Belediyesi'nden Sevgililer Günün'nde Sürpriz

Başkan Muhittin Böcek, öğrencilere ziyaretleri için teşekkür ederek, Konyaaltı bölgesini tanıtan çeşitli hediyeler verdi.

Almanya’dan gelen sosyal hizmet bölümü öğrencileri, Başkan Böcek’e misafirperverlikleri için teşekkür ederken, yapmış oldukları projelere de tam not verdiklerini söyledi.

Facebook Yorumları