otel yatırımcısına çağrı 2

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, otel yatırımcısına çağrı yaparak, kent merkezinde ve Erciyes’te ihtiyaç olduğunu açıkladı. 

KAYSERİ – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sömestr tatilinin de etkisiyle en yoğun günlerinden birisini yaşayan Erciyes’te yatırımcılara çağrıda bulundu. Başkan Büyükkılıç, hem kent merkezi hem de Erciyes’te otel ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eşi Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Erciyes’e çıkarak, tatillerini dünya standartlarındaki kayak merkezinde geçiren yerli ve yabancı ziyaretçilerle görüştü. Başkan Büyükkılıç, Erciyes’te yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en gözde kayak merkezinin en kalabalık günlerinden birisini yaşadığını ifade etti. Başkan Büyükkılıç, “Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. İnşallah mutlu ve huzurlu bir tatil geçirirler” dedi.

Otel yatırımcısına çağrı yaptı

Erciyes’te yatırımcılara çağrıda bulunan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Yatırımcılarımıza Erciyes yada Kayseri kent merkezinde otel ihtiyacı olduğunu belirtmek istiyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece kış döneminde 4 ay değil, yılın 12 ayı Erciyes’ten yararlanılması için yatırımlarımıza devam ediyoruz. İnşallah Erciyes, yüksek irifa kamp merkeziyle sporun merkezi olacak. Kayseri, sadece kayak turizminin değil kültür turizminin, spor turizminin, gastronomi turizminin de merkezi durumunda” diye konuştu.

otel yatırımcısına çağrı 1

2020 Kayseri için yatırım ve turizm yılı olacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, önceki haftalarda 2020’nin Kayseri için yatırım ve turizm yılı olacağını açıklamıştı. Başkan Büyükkılıç, İl Turizm Konseyi kurulmasına ve bu konseyin çalıştırılmasına öncülük edeceklerini, turizmin 12 aya yayılması ve turizm gelirlerinin artırılması için çalışacaklarını vurgulamıştı. Başkan Büyükkılıç, “Kapadokya ile bütünleşmek için çalışacağız. Özel sektör ve kamunun turizme yönelik yatırımlarının artması için gayret edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Atatürk Parkı Deniz Yıldızı' projesi ile cazibesini artıracak