Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir

İstanbul’un Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Gece Kartalları” adı verilen 35 gece bekçisiyle yemekte bir araya geldi. Demir, “Bundan sonra ‘Gece Kartalları’ sayesinde rahat uyuyabileceğiz” dedi.

Fatih Belediyesi, gece bekçilerini Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte ağırladı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ev sahipliğindeki yemek programına AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk, Fatih İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, basın mensupları ve göreve başlayan gece bekçileri katıldı. Yemekte Başkan Mustafa Demir, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün “Gece Kartalları” ismini taktığı bekçilerin sorunlarını dinledi ve Fatih’te görev yapan 35 bekçi ile tek tek görüştü.

“Çok gayret gösterdik”

Başkan Demir, bekçilik sisteminin yeniden hayata geçmesi için çok çalıştıklarını söyledi. Demir, “Biz geçmişin özlemiyle bekçilik sisteminin oluşması için çok gayret gösterdik. Çünkü polislerin ya da emniyet görevlilerimizin görevi suçluları yakalamak ve cezalandırmak için gerekli alt yapıyı oluşturmaktır. Fakat mahallenin sükununu, huzurunu sağlamak için bekçilik sisteminin de hem güvenliğe destek olmak açısından hem de polislerimizin daha rahat çalışması açısından son derece önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Gece Kartalları sayesinde rahat uyuyacağız”

Bekçilerin mahalle sakinleri için önemini belirten Başkan Demir, “Sizler Fatih’in hafızası olacaksınız, sizler Fatih’in fotoğrafını bileceksiniz, semtinizin olumlu taraflarını ve olumsuz taraflarını bilecek ve aktaracaksınız. Bizlerin tamamı gelip geçici ama sizler kalıcı ve görevini düzgün yaptığı sürece bu görevi ifa edecek kişilersiniz. Gerektiğinde bilgi birikiminizi gelecek olan idarecilerle de paylaşacaksınız. Mahalledeki huzura verdiğiniz destekle, asayişi ve güvenliği sağlayacaksınız. Biz büyük emeklerle mahallelerimize parklar yapıyoruz ama vatandaşlarımız akşam vakitlerinde bunlardan faydalanamıyorlar. Akşam ve yazın kadınlarımız, çocuklarımız parklara gitmekten çekinir oldu bunun da nedeni bu alanlarda bulunan serseriler. Bizler artık bunlara müsaade etmeyeceğiz, bundan sonra ‘Gece Kartalları’ sayesinde rahat uyuyacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Düzce’de Akil İnsanlar Meclisi kurulacak