Yarıköy Dikiş Nakış Kursunun talebine duyarsız kalmayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kursa kömür yardımında bulundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Erengiz, Yarıköy Dikiş Nakış Kursunu ziyaret etti. El emeği göz nuru ürünleri üreten Yarıköy Dikiş Nakış Kursunun taleplerine duyarsız kalmayan Başkan Ercengiz, kursa kömür yardımında bulundu. Kurs öğretmenleri ve kursiyerlerle bir süre sohbet eden Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak üretici kadınların her zaman yanında olduklarını ifade etti. El emeğinin çok değerli olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, “Kadınlarımızın ürettiği ürünlerin değerini biliyoruz. Bu nedenle Burdur Belediyesi olarak El Sanatları Merkezi yapıyoruz. Merkezimizin tamamlanmasının ardından Burdur’un yöresel ürünleri ile kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerinin satışını yapacağız. Kadınlarımız ürettikleri ürünleri burada satışını yapabilecek. Bu sayede tam karşılığı olmasa da kadınlarımızın emeklerinin karşılığını almasına katkı koyacağız” dedi.

Başkan Ercengiz daha sonra Yarıköy İlkokulunu ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ercengiz, bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

1 2

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bünyan Belediyesi Mehmetçiğe 45 Bin Litre Süt Gönderdi