Meram Belediye Başkanı Fatma Toru

Konya’nın Meram ilçe Belediye Başkanı Fatma Toru, “Yerel yönetimlerde kadının yeri” isimli programda üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin davetlisi olarak “Yerel Yönetimlerde Kadının Yeri” isimli söyleşiye katıldı. Toru, söyleşide üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Toru, yerel yönetimlerde başarılı olabilmenin yolunun toplumla içiçe olmak ve onlara bire bir dokunmaktan geçtiğini belirtti. Toru, “Yerel yönetimler demokrasinin nüvesidir. Bölgemizdeki insanlarla doğum olayından ölüme dek türlü nedenlerle temasımız oluyor. Çocukları oluyor ziyaretine gidiyoruz, yakınlarını kaybediyorlar cenazelerine taziyeye gidiyoruz. Yollarını yapıyor, sularını veriyoruz. Kadın ya da erkek olsun, bir belediye başkanının yerel yönetimlerde başarılı olabilmesinin yolu onlarla iç içe olabilmekten ve empati kurabilmekten geçiyor. Bunu yapabildiğiniz takdirde halkın gönlünü kazanabilirsiniz” dedi.

“Kendinizi geliştirirseniz başarılı olursunuz”

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Toru, “Kendinizi geliştirmeniz meslek hayatınızda başarı getirir. Mesleğinizde en iyi noktaya gelebilmek için çabalayın, hatta bunun için yan dallarla da ilgilenin ve mutlaka dil öğrenin. Ancak kendinizi geliştirmeniz durumunda başarılı olmanız ve bir yerlere gelmeniz mümkün olabilir. Bunun için de mutlaka planlı olun” diye konuştu.

Başkan Toru, bir soru üzerine, yerel yönetimlerde tek bir dönemin bir belediye başkanının başarılı bir hizmet ortaya koyabilmesi için yeterli olmadığını ifade ederek, “Belediye Başkanları en az iki dönem görev yapmalı ki, başarılı olabilsinler. Hizmet etmek için tek dönem maalesef yeterli olmuyor” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  En çevreci Belediye’den bir proje daha; FETHİYE