Ana SayfaGündemBaşkan İduğ: Bornova'da kentsel dönüşüm şart

Başkan İduğ: Bornova’da kentsel dönüşüm şart

Belediye Başkanı İduğ, “Bornova’da kentsel dönüşüm şart. Elazığ’da, komşu kentimiz Manisa’da meydana gelen depremler kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu bir kez daha gösterdi” dedi. 

İZMİR – Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Bornova Meslek Grupları Fikir Atölyesi Çalışmaları” başlığıyla gerçekleştireceği toplantıların ilkinde inşaat sektörünün temsilcileri ile buluştu. Bornova’nın özellikle son 10 yılda yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen ilçe olduğunu vurgulayan İduğ, son yaşanan depremlere de dikkat çekerek kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Bornova Belediye Başkanı İduğ, Bornova Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Dağlıer, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurhan Pişkin, İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ziya Dağlıer ve Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın konuşmacı olduğu atölye çalışmasında müteahhitlerle bir araya geldi.

Bornova’da kentsel dönüşüm altyapı çalışmalarıyla başlayacak

Bornova’daki girişimcilerin önündeki zorlukları kaldırmak istediklerini söyleyen Başkan Mustafa İduğ, “Kentimize değer katacak yatırımları teşvik eden çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bunun için önce alt yapı çalışmalarını, yolları, park ve yeşil alanları oluşturmalıyız. Akıllı şehirler ancak böyle yaratılabilir. Bunun içinde ilgili doğalgazdan elektriğe, su dağıtımından iletişim ağına ilgili tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.

Bornova son yıllarda tercih edilen yerler arasında 

Son 10 yılda Bornova’nın yapılaşma açısından tercih edilen bir yer haline geldiğini belirten İduğ, son dönemde yaşanan depremleri hatırlattı. İduğ, “Elazığ’da, komşu kentimiz Manisa’da meydana gelen depremler kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu anlayışla sizlerin de deprem bölgesinde olduğumuzu gözardı etmeden tüm kriterlere uygun, dayanıklı binalar inşa etmeniz, mevcut yapıları da güçlendirmeniz gerekiyor” şeklinde konuştu.

İduğ, Bornova’nın içerisinde iyi bir kongre merkezi ve restoranı bulunan bir otele ihtiyacı olduğunu da vurguladı. İduğ, “Bunun sizler için kolay ama gözden kaçırılmış bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Böylesi bir yatırım yapmak isterseniz Bornova Belediyesi olarak destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

İnşaat sektörü Türkiye’nin yüzde 30’una iş imkanı sunuyor

İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ziya Dağlıer ile Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak da sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesinin önemine değindi. İnşaat sektörünün yan sektörleri ile birlikte Türkiye’nin yüzde 30’una iş imkanı sunduğuna dikkat çeken Sancak, “Türkiye’nin gözbebeği olan inşaat sektörü 3-4 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Bu anlamda Başkan İduğ’un bizlere bakışı ve bir araya getirmesi çok değerli” dedi.

Bornovada kentsel dönüşüm 2

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla