bornova 1

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “2020 yılında 39 yeni proje daha hayata geçireceğiz. Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak sağladığımız tasarrufların asıl karşılığını ise 2021’den itibaren net bir şekilde almaya başlayacağız” açıklamasını yaptı.

İZMİR – Bornova Belediyesi, daha yaşanabilir bir kent yaratma yolunda Vizyon Çalıştayı düzenledi. İki gün süren çalıştay, meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden akademisyenlere ilçedeki tüm paydaşların katılımıyla yapıldı. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, göreve geldikleri günden bugüne hayata geçirdikleri proje, yatırım ve çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

“2020’de 39 yeni proje daha hayata geçireceğiz”

Başkan İduğ, “8 ay geride kalsa da Haziran’a ertelenen ve tüm ülkeyi etkileyen İstanbul seçimleri nedeniyle istediklerimizi tam anlamıyla 5 aydır yapabiliyoruz” şeklinde konuştu. Bu kısa sürede, öncesinden planlayıp projelendirdikleri iyi işler yaptıklarına işaret eden İduğ, “Yeni hizmet araçları ve ek hizmet binaları satın alınmasından Bornova Yeni Pazaryeri’ne, Dijital Sınıf’tan Altın Bilezik’e, hurda araçların kaldırılmasından yeni yollara birçok proje ve çalışmaya imza attık” dedi.

2020 yılında 39 proje daha hayata geçireceklerinin altını çizen İduğ, “Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak sağladığımız tasarrufların asıl karşılığını da 2021’den itibaren net bir şekilde almaya başlayacağız. Çünkü ödediğimiz kira ve taksit bedelleri yatırıma dönüşecek” vurgusunu yaptı.

Ortak çalışma kültürü geliştiriliyor

Konuşmasında ortak çalışma kültürünü geliştirmeyi amaçladıklarına da değinen Başkan İduğ, “Bornova’yı yöneten çok değerli aktörler olarak buradayız. Sizlerin farklı görüşleri ve desteği bizi çok daha ileri taşıyacak” dedi. İduğ, Bornova Belediyesi olarak muhtarlara büyük önem verdiklerini belirterek, “Muhtarlar üçüncü gözümüz. Çünkü, ilk gören onlar. Şikayet ya da taleplerle ilgili olarak çalınan ilk kapı muhtarlıklar. Vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirebilmemiz için muhtarlarımıza her zaman ihtiyacımız var” diye şeklinde konuştu.

İnceleyin:  Yavaş: ABB'nin geliri yüzde 70 düştü

bornova

Çok sayıda akademisyen katıldı

Yönetim Bilimci Prof. Dr. Jülide Kesken ve çok sayıda akademisyenin katkısı ile düzenlenen çalıştay, dört oturum şeklinde yapıldı. Katılımcılar bu oturumlarda;

– Önümüzdeki 5 yıl boyunca Bornova’ya fark yaratacağını düşündüğünüz ve yapılmasını istediğiniz en önemli hizmet ya da proje nedir?

– Bornova Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların etkin ve sürdürülebilir olması için nasıl bir iletişim politikası izlenmeli?

– En başarılı bulduğunuz iletişim kanalımız hangisidir?

– Bornova’nın çözülmesi gereken en önemli sorunu nedir?

– Bornova’nın yeşil alan stratejisi ne olmalıdır?

– Belediye gelirlerinin artırılması ve kaynaklarımızın daha etkin kullanılması için görüş ve önerileriniz nelerdir? gibi sorulara cevap verdi.

Facebook Yorumları